POLİSTEN DEV OPERASYON /  33 gözaltı

POLİSTEN DEV OPERASYON / 33 gözaltı

12 Haziran 2019 Çarşamba 10:47

Orhangazi Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma suçundan dolayı sabaha karşı operasyon yapıldı

 

Orhangazi Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma suçundan dolayı sabaha karşı operasyon yapıldı. Orhangazi’nin yanı sıra, Yalova, Bursa, Diyarbakır, Kocaeli ve İstanbul’da haklarında gözaltı kararı verilen 33 kişiden 28’i gözaltına alındı.

 

Orhangazi Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında *suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma, örgüt adına kişi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, tehdit ve 6136 SKM suçlarını işlemekten 33 şüpheli şahsa yönelik Bursa, Yalova, Diyarbakır, Kocaeli ve İstanbul’da bu sabaha karşı eşzamanlı olarak operasyon yapıldı. Yapılan operasyon sonrasında 5 ayrı ilde haklarında gözaltı kararı verilen 33 kişiden 28’i gözaltına alındı. 5 şahsın aranmasına ise devam ediliyor. Yapılan operasyonlarda 2 adet kurusıkıdan çevirme ruhsatsız tabanca, 8 adet ruhsatsız av tüfeği, 2 adet kurusıkı tabanca, 107 adet av tüfeği fişeği, 16 adet 9 mm tabanca mermisi, 16 kök hint keneviri  ve 50 adet kurusıkı mermisi ele geçirildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin özel harekat polisleri ile birlikte yürüttüğü operasyon kapsamında gözaltına alınan 28 kişinin Bursa Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor.

 
Bu haber 360 kez okunmuştur.
Kategori:
18.10.2019 05:40:00 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima