YENİKÖY MUHTARI 50 GÜNÜNÜ DEĞERLENDİRDİ

YENİKÖY MUHTARI 50 GÜNÜNÜ DEĞERLENDİRDİ

17 Haziran 2019 Pazartesi 14:32

31 Mart Yerel seçimlerinde Yeniköy Mahalle Muhtarlığına seçilen Hasan Akoğlu, 50 günlük görev süresini değerlendirmek üzere basın mensupları ile kahvaltında bir araya geldi. Hasan Akoğlu geride kalan dönemde Yeniköy’ün en önemli sorunu olan su sorununu çözdüklerini belirterek, doğalgaz için de Armagaz firması yetkilileri ile sürekli görüşme halindeyiz.

Orhangazi’ye bağlı en büyük dış mahalle olan Yeniköy’ün genç muhtarı Hasan Akoğlu, sabah kahvaltısında basın mensupları ile bir araya geldi. Yeniköy Maşatlık piknik alanında düzenlenen kahvaltılı toplantıya Hasan Akoğlu muhtar azaları ile birlikte katıldı. 31 Mart yerel seçimlerinde mahalle halkının teveccühü ile göreve geldiğini hatırlatan Hasan Akoğlu, bu süreçte önemli çalışmalar yürüttük. Yerel yönetimimiz ile birlikte bir çok çalışmayı hayata geçirdik dedi.

SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Hasan Akoğlu bu süreçte mahallenin en büyük sorunu olan su sorununu kesin olarak çözüme kavuşturduk. BUSKİ ve Orhangazi Belediyesi’nin destekleri ile artık Yeniköy’ün su sorunu tamamen ortadan kaldırıldı dedi. Meydan Projesi için boşaltılan dükkanlardaki hak sahiplerine belediye tarafından yeni dükkanların da bu hafta tahsis edildiğini belirten Hasan Akoğlu, yeni meydan projesi ile birlikte Yeniköy’ün çehresi de değişecek dedi.

DOĞALGAZI BEKLİYORUZ

Doğalgaz konusuna da değinen Hasan Akoğlu, dağıtıcı firma Armagaz ile henüz yeni bir görüşme yaptım. İhtiyaç duyulan çelik boruların siparişi verildi. Borular gelir gelmez çalışma başlayacak. Kalan küçük bir bölüm tamamlandığında ise abonelik işlemleri başlayacak dedi. Doğalgazın siparişi verilen çelik borulara bağlı olduğunu belirten Hasan Akoğlu, beklentimiz bu kış döneminde Yeniköy’ün doğalgaz kullanımına bir an önce geçmesi dedi. Yeniköy’de önümüzdeki süreçte hem gençler hem de kadınlar için bazı planlamalar yaptıklarını da belirten Akoğlu, kadınlarımızın el emekleri ve ürettiklerini satıp ev bütçelerine katkı sağlayabilecekleri bir ortam hazırlamak istiyoruz. Bir dernekle birlikte bu faaliyetler yapılabilir. Gençlerimiz için ise mahalle merkezine yakın bir noktada bir halı saha ve sosyal tesis için belediyemiz ile görüşmeler yapıyoruz dedi. Üniversitenin Yeniköy için çok önemli olduğuna da vurgu yapan Akoğlu, üniversitemizin yeni müdürü ile bir araya geldik. Üniversitemizin mahallemize sağlayacağı katkılar ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Bu konuda çalışmalarımız olacak dedi.  
Bu haber 378 kez okunmuştur.
Kategori:
18.10.2019 05:42:12 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima