Başkan Muhtarlarla buluştu

Başkan Muhtarlarla buluştu

25 Haziran 2019 Salı 12:49

Belediye Başkanı Bekir Aydın, Cumhur İttifakı Partileri Ak Parti ilçe başkanı ve MHP ilçe başkanı ile birlikte Belediye Meclis Toplantı salonunda 31 Mahallenin muhtarları ile bir araya geldi. Yerel seçimlerden sonraki ilk toplantı özelliğin taşıyan Muhtarlar buluşmasında muhtarların talepleri ile ilgili değerlendirme yapan Bekir Aydın, belediyenin içinde bulunduğu durumu anlatarak, hepimiz aynı gemideyiz. Sizler mahallenize ben 80 bin nüfuslu Orhangazi’ye hizmet için buradayız. El birliği ile güzel işler yapmak için uğraş vereceğiz dedi.

Belediye Başkanı Bekir Aydın, mahalle muhtarlarından gelen talep doğrultusunda Belediye Meclis Toplantı salonunda Mahalle muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Cumhur İttifakı Partileri Ak Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ ve MHP ilçe başkanı Necati Güneş’in yanı sıra Meclis üyeleri, Belediye Birim müdürleri ve partilerin teşkilat mensuplarının katıldığı toplantıda Bekir Aydın, mahalle muhtarlarından gelen talepleri dinledi. Tek tek söz alan Mahalle Muhtarları bazı konulardaki sitemleri ve beklentilerini ifade ettiler. Muhtarların talepleri sonrasında söz alan MHP İlçe başkanı Necati Güneş hem Orhangazi Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi’nin tüm bölgelere hizmet götürmek için çaba harcadığını belirterek, henüz 2,5 aylık bir dönemi geride bıraktık. Dolayısıyla sabırlı olup hep birlikte en güzel hizmetleri ilçemize kazandırmak için uğraş vereceğiz dedi. Daha sonra söz alan Ak Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ ise muhtarların mahalle temsilcileri ile ilgili gelen sorunlarına verdiği yanıtta, biz hep birlikte bu hizmetleri yürütmek için buradayız dedi. Fahrettin Uludağ, ilçe başkanı olarak hem belediyemizin hem Büyükşehir’in hem de kamunun tüm hizmet akışının sağlıklı sağlanması için uğraş verdiklerini belirterek, bu konuda el birliği ile hareket edeceğiz dedi.

AYDIN; BELEDİYENİN MALİ TABLOSUNU BİLEREK BU GÖREVE GELDİM

Muhtarların ardından konuşan Belediye Başkanı Bekir Aydın geride kalan 2,5 aylık dönemde bazı çalışmaların ağır ve aksak ilerlemesinin farkında olduğunu da belirterek, şahsen belediyenin bugün içinde bulunduğu mali tabloyu bilerek bu göreve talip oldum dedi. Bekir Aydın, halen mali durumun kötü olduğunu da belirterek, bu süreci en iyi şekilde atlatmanın peşindeyiz dedi.

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Belediye Başkanı Bekir Aydın, muhtarlıkları ve muhtarları önemsediğini belirterek, sizler mahallenize ben de tüm 80 bin nüfuslu Orhangazi’ye hizmet etmek için buradayız. Ancak henüz 2,5 aylık bir belediye başkanıyım. Şu anda tek düşündüğüm şey belediye personelinin maaşları ve belediyenin diğer borçlarının ödenmesi dedi. Bekir Aydın, her muhtarın kendisine çok rahatlıkla ulaşabildiğini ve hızlı çözümlerle sorunların üstesinden gelmeye çalıştıklarını da vurgulayarak, ancak elimizdeki imkanlar şu an için kısıtlı. Bu hep böyle gidecek diye de bir şey yok. Elimizden geldiği kadar hızlı bir şekilde bu süreçten kurtulup normale dönmeyi hedefliyoruz dedi. Muhtarevi’nin elektrik ve internetinin kesilmesine de değinen Bekir Aydın, evet bu konudaki sorumluluk bana ait. Geçen hafta Muhtarevinin elektrik ve internetinin kesilmesi talimatını ben verdim. Dolayısıyla bu konuda özür dilerim dedi.

BURADA MUHATAP BENİM

Bazı muhtarlar ile belediye çalışanları ve birim amirleri ile ilgili geçtiğimiz süreçte yaşanan polemiklere dikkat çeken Bekir Aydın, belediye ile ilgili tüm sorumluluk bendedir. Herhangi bir muhtarımız bu şekilde sorunlar yaşadığı vakit direk bana ulaşsın dedi.
Bu haber 289 kez okunmuştur.
Kategori:
18.9.2019 00:48:39 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima