Anne ayı ve 2 yavrusu kuyuya düştü

Anne ayı ve 2 yavrusu kuyuya düştü

19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:16

Orhangazi’de su kuyusuna düşen anne ayı ve 2 yavrusu ekipler tarafından kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, yiyecek aramak için kırsal Heceler Mahallesi´ne inen anne ayı ve 2 yavrusu, Ahmet Çelik´e ait zeytin bahçedeki kullanılmayan su kuyusuna düştü. Sabah bahçesine giden çiftçiler, ayıların sesi üzerine baktıkları su kuyusunda ayıları görünce durumu itfaiye ve jandarma ekiplerine bildirdi.

Jandarma ve itfaiye ekipleri, ayıların yanına yaklaşamayınca Doğa Koruma ve Milli Parklar Bursa İl Müdürlüğü ekiplerine haber verildi.  Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Bursa İl Müdürlüğü, Orhangazi Jandarma Komutanlığı ve Orhangazi itfaiyesi ekipleri ayıları kurtarmak için çalışma başlattı.

İki farklı açıdan atılan 4 iğne ile bayıltılan anne ayı kuyuya indirilen kafese konuldu. Yavru ayılar ise ekipler tarafından fileler yardımı ile tutularak annelerinin bulunduğu kafese konuldu. Yavru ayılar kendilerini yakalamaya çalışan ekiplere saldırdı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne ait araca konulan kafesle olay yerinden alınan ayıların doğal hayata bırakılacağı bildirildi.  
Bu haber 873 kez okunmuştur.
Kategori:
19.2.2020 20:37:21 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima