Boşnaklar Teferiç Günü'nde buluştu

Boşnaklar Teferiç Günü'nde buluştu

3 Eylül 2019 Salı 09:22

Orhangazi’ye bağlı Yeniköy Mahallesi bu yıl ikincisi düzenlenen ve Orhangazi’nin yanı sıra, bölgede yaşayan yüzlerce Boşnak Kökenli vatandaşların katıldığı Teferiç Günü’nde bir araya geldi. Teferiç Günü’ne ilçe protokolü de tam kadro katıldı.

İlki geçen yıl düzenlenen Yeniköy Teferiç Günü Yeniköy Maşatlık Piknik alanında gerçekleştirildi. Orhangazi, Yeniköy, Yalova, Kocaeli, İstanbul ve Bursa’nın yanı sıra bölgeden gelen yüzlerce Boşnak Kökenli vatandaşın katıldığı Teferiç Günü’nde Yeniköy Maşatlık Piknik alanı gün boyu şenlik görüntülerine sahne oldu. Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Garnizon Komutanı Per.Atğm.Murat Becerek, Jandarma Komutanı Jand.Bnb.Ali Kanber, OTSO Başkanı Erol Hatırlı, Ak Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, MHP İlçe başkanı Necati Güneş, CHP İlçe başkanı Ender Teke, STK temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Yeniköy Muhtarı Hasan Akoğlu, ilki geçen yıl düzenlenen Boşnak Günü etkinliklerini bundan sonra daha da geniş katılımlarla düzenlemek zorunda olduklarını ifade etti. Programda daha sonra Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Bosna Hersek Bilge Lideri Aliya İzzetbegoviç vurgusu içeren konuşmalar yaptılar. Program gün boyu Boşnak türküleri eşliğinde halaylar ve oyunlarla devam etti.  
Bu haber 441 kez okunmuştur.
Kategori:
19.1.2020 13:23:01 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima