Gedelek'te turşu festivali coşkusu

Gedelek'te turşu festivali coşkusu

3 Eylül 2019 Salı 09:49

Bu yıl altıncısı düzenlenen Orhangazi Gedelek Turşu Festivali, Gedelek Pınarbaşı Piknik alanında yoğun katılımla gerçekleştirildi. Festivalde renkli görüntüler yaşandı.

Orhangazi Gedelek Turşu Festivalinin altıncısı bu yıl yine yoğun katılım ve renkli görüntülerle yapıldı. Cumartesi günü başlayan Festivale TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Süleyman Çelik, İlçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Esgin, Zafer Işık, Emine Yavuz Gözgeç, TBMM Divan Katip Üyesi ve CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Bursa Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB yönetim kurulu üyesi Özer Matlı, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, İlçe Protokolü ve diğer davetliler katıldı.

 

KORTEJ İLE BAŞLADI

Festival Gedelek Meydanından Pınarbaşı Piknik alanına kadar tarihi mehteran ekibi eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Mehter konseri ve halkoyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından Protokol konuşmaları gerçekleştirildi. Konuşmaların ardından ise Festivalin açılışı yapıldıktan sonra davetliler, Turşu Stantlarını gezdiler. Karagöz Hacıvat gösterileri, Sihirbaz gösterisi, yerel sanatçılar konseri ile birlikte ilk günkü program tamamlandı. İlk gün programlarında Stant yarışması, Turşuya yakışan yemekler yarışması ve Foto Maraton yarışmaları da düzenlendi.

 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Festivalin ikinci gününde ise çocuklar için renkli gösteriler, yerel sanatçılar konserleri yer aldı. Festival pop müzik sanatçısı Vedat Bilir konseri ile tamamlandı.   
Bu haber 735 kez okunmuştur.
Kategori:
19.2.2020 20:32:30 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima