Türkiye gündeminde

Türkiye gündeminde

29 Ekim 2019 Salı 10:24

Almanya’da ölü olarak bulunan ve ailesi tarafından işkence ile öldürüldüğü ileri sürülen Mert Çokluk’un TBMM gündemine gelmesinden sonra konu Türkiye’nin de gündemine oturdu. Çok sayıda sanatçı, siyasetçi ve sosyal medya hesabında Mert Çokluk’un ölüm nedeninin ortaya çıkarılması için kampanyalar başlatıldı.

5 ekim tarihinde Almanya’nın Nürnberg kentinde tren garında ölü olarak bulunan Mert Çokluk’un Türkiye’ye getirilip otopsi yapılmasından sonra vücudunda darp ve yara izlerinin bulunması üzerine ailesi oğullarının dövülerek öldürüldüğünü belirterek hem Alman hem de Türk yetkililerin konunun aydınlatılması için çalışma yapmasını istedi. Mert Çokluk’un ölümü ile ilgili giz perdesinin henüz aralanmaması sonrasında konunun medyaya yansıması ve Mert’in ölümünün TBMM gündemine gelmesinden sonra bir çok sanatçı, siyasetçi ve sosyal medya hesaplarında Mert’in ölümünün aydınlatılması için kampanyalar başlatıldı. Türk yetkililer ise Mert’in İstanbul’da yapılan otopsi raporunun çıkmasını bekliyor.  
Bu haber 1401 kez okunmuştur.
Kategori:
4.4.2020 09:42:28 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima