Ülkü Ocakları Başkanından Yunanlı vekile sert tepki

Ülkü Ocakları Başkanından Yunanlı vekile sert tepki

5 Şubat 2020 Çarşamba 10:08

Orhangazi Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Olcay Erol, Avrupa Parlamentosu'nda Yunan milletvekilinin Türk bayrağını yırtarak yaptığı alçak provokasyona sert sözlerle tepki gösterdi.

Orhangazi Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Olcay Erol, Avrupa Parlamentosu´nda Yunan milletvekilinin Türk bayrağını yırtarak yaptığı alçak provokasyonu şiddetle kınadığını belirterek, Yunan Vekile Ege Denizinin ne derece soğuk olduğunu ve Atatürk’ün İzmir’de verdiği tarihi dersi hatırlatarak açıklamasında, “1923’te Yunan işgalinden kurtarılan İzmir’de ´Bir ulusun bağımsızlık simgesi olan bayrak çiğnenmez´ diyerek, önüne serilen Yunan bayrağını kaldırtan Mustafa Kemal Paşa´dan, Yunanistan´ın terbiyesiz vekilinin öğrenmesi gereken çok şey var. Unutulmasın ki şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, en iyi kendileri bilirler” şeklinde konuştu.

Başkan Olcay Erol yaptığı açıklamada; “Kan dökmeyi seven bir millet değiliz. Ancak söz konusu vatansa dünyanın şah damarını keseriz.

Bayrak bir ulusun bağımsızlığının sembolüdür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, İzmir´e girdiğinde yere serili Yunan bayrağını bu nedenle çiğnemez. Tarihin her sayfasında size verdiğimiz dersleri almamanız ise sizin suçunuz!

Zavallısınız...

Kirli ellerine aldığın Şanlı Türk Bayrağı´nın kudretini dedelerine sor hadsiz!!!

Ege Denizi soğuktur, BİLESİNİZ…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Eylül 1922’de önüne serilen Yunan bayrağını çiğnememiş, Yunan Kralı Konstantin’in aşağıların aşağısı durumuna düşmemişti. Ve demişti ki, “Bayrak bir milletin onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez.

Bir bayrağın o milleti, o milletin onurunu, şerefini, namusunu, vatanını, tarihini, tarihteki şanını temsil ettiğini biliriz çünkü. Ama günü geldiğinde bayrağımızı yırtanın ağzını yırtmasını da biliriz” ifadelerine yer verdi.  
Bu haber 1666 kez okunmuştur.
Kategori:
28.3.2020 17:44:39 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima