BELEDİYE 5 MİLYON KREDİ ALIYOR

BELEDİYE 5 MİLYON KREDİ ALIYOR

9 Şubat 2020 Pazar 16:27

Şubat Meclisinde Orhangazi Belediyesi, Belediye ve bağlı şirkette çalışan personelin maaşlarının ve işten çıkarılan personelin tazminatlarının ödenmesi için 5 Milyon TL kredi çekilmesi için başkan Aydın’a yetki verildi.

Orhanazi Belediyesi’nin 2020 yılı Şubat Ayı Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında gerçekleştirildi. Şubat Meclisinde 10 madde görüşülerek karara bağlandı.

2 MADDE PLAN BÜTÇEYE SEVKEDİLDİ

Orhangazi Belediyesi’nin şubat meclisinde 2020 yılında Zabıta Personellerine verilecek fazla mesai ücretlerinin belirlenmesi ile İmar Durumu ücretinin yüzde 10’unun Kayıt ve Suret Ücreti olarak tahakkuk ettirilmesi ile ilgili alınan 2017 yılına ait bir meclis kararının iptali ve harçların yeniden belirlenmesi konusu Plan ve Bütçe komisyonlarına havale edildi.

GEDELEK’TEKİ TARTIŞMALI ARSA KİRAYA VERİLİYOR

Belediye Meclisinde daha sonra Arapzade Mahallesindeki bir arsa ile ilgili plan değişikliği konusu da İmar Komisyonu’na havale edildi. Şubat ayı meclisinde Gedelek Mahallesi sınırları içinde yer alan Kırpart fabrikası yanında bulunan 411 bin m2’lik daha önce iki kez satışa çıkarılan ancak satışı gerçekleştirilemeyen arsanın 10 yıl süreliğine ihale yolu ile kiralanması için Encümene yetki verildi.

İŞÇİ MAAŞLARI İÇİN 5 MİLYON TL KREDİ ALINACAK

Şubat Ayı Belediye Meclis toplantısında belediyeye ait taşınır ve taşınmaz malzemelerin mecburi Amme Malzemelerine tahsisi konusu da oy çokluğu ile kabul edildi. Bu maddeyle ilgili meclisteki muhalefet partilerinin eleştirilerine karşılık belediye başkanı Bekir Aydın daha önce Orhangazi Belediyesi’nde yaşanan bazı haciz olaylarının önüne geçilmesi için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte böyle bir uygulamaya geçecekleri mesajını verdi. Sölöz Mahallesindeki iki adet taşınmazın satışı ile ilgili olarak da meclis yetki alırken, belediye başkanı Bekir Aydın, Belediye personeli, bağlı şirketlerdeki personel ile daha önce işten çıkarılan personelin tazminatlarının ödenebilmesi için 5 Milyon TL kredi çekilmesi ile ilgili yetki aldı. Kredi borçlanmasına ise CHP ve İyi Partili üyeler ret oyu kullanırken, AK Parti ve Demokrat Partili üyeler kabul oyu kullandı.

SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ ORANLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Şubat Ayı Meclis toplantısında ayrıca henüz imzalanamayan Sosyal Denge sözleşmeleri ile ilgili görüşme yapıldı. Belediye Başkanı Bekir Aydın, sendika ile bugüne kadar yapılan görüşmelerde sonuç alınamadığını belirterek, sosyal denge sözleşmesinde memurların alacakları zam oranlarının meclis tarafından belirlenmesi teklifi getirdi. Mecliste yapılan görüşmeler neticesinde sosyal denge sözleşmesinin görüşmelerinin sürdürülmesi kararlaştırıldı.  
Bu haber 1562 kez okunmuştur.
Kategori:
28.3.2020 18:21:33 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima