Kore Gazisi ‘Gazi Mehmet' vefat etti

Kore Gazisi ‘Gazi Mehmet' vefat etti

30 Mayıs 2013 Perşembe 11:30

Asıl adı Muhittin Kemal Aldemir olan ancak Orhangazi’de tüm kesimler tarafından “Gazi Mehmet” olarak tanınan Kore Gazisi vefat etti. 

Asıl adı Muhittin Kemal Aldemir olan ancak Orhangazi’de tüm kesimler tarafından “Gazi Mehmet” olarak tanınan Kore Gazisi vefat etti. Uzun süredir evinde tedavi gören ve kalp yetmezliği bulunan Gazi Mehmet, Gazi Orhanbey Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi. Gazi Mehmet’in cenazesine Kaymakam ve askeri protokol de katıldı. 

Orhangazi bir Kore gazisini daha kaybetti. Orhangazi’de “Gazi Mehmet” olarak tanınan, Muhittin Kemal Aldemir (82) hayatını kaybetti. Kalp yetmezliği nedeniyle uzun süredir evinde tedavi gören Gazi Mehmet için Gazi Orhanbey Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye Orhangazi Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, Garnizon Komutanı Per.Yzb. Derviş Akova, Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş.Nuri Berk, Belediye Başkan Yardımcısı Şemsi Kılıç, Muharip Gaziler Derneği İlçe Temsilcisi Halim Çokgüler, Jandarma komutanlığında görevli rütbeli personel ile gaziler de katıldı. 3 çocuk babası olan Gazi Mehmet ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi. 

Babadan da gaziydi

Gazi Mehmet olarak bilinen ve ÖDP eski ilçe başkanı Şerafettin Aldemir’in de babası olan Muhittin Kemal Aldemir, babadan da gaziydi. Gazi Mehmet aynı zamanda gazi oğluydu. Mehmet Aldemir, 1931 yılında birinci Dünya Savaşı Harp Malülü Âma Yakup’un oğlu olarak dünyaya gelmişti. 
Bu haber 809 kez okunmuştur.
Kategori:
16.04.2014 16:21:49 
Yorum bulunamadı.
DOLAR
: 2,1392 TL
EURO
: 2,9604 TL
İNGİLİZ STERLİNİ
: 3,5981 TL
KUVEYT DİNARI
: 7,7511 TL
orhangazi haber bursa raf sistemleri
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.