Yeni hastane yükseliyor

Yeni hastane yükseliyor

7 Kasım 2014 Cuma 13:26

Orhangazi TOKİ bölgesinde yapımına devam edilen yeni hastanenin çalışmaları son sürat devam ediyor. 

Orhangazi TOKİ bölgesinde yapımına devam edilen yeni hastanenin çalışmaları son sürat devam ediyor. 4 blokta oluşan hastanenin A Blok’unun hafta sonu tamamlayacağını bildiren yetkililer diğer blokların son durumu hakkında da bilgi aktardı.

 

Geçen sene yapımına Orhangazi TOKİ Bölgesinde başlanan yeni Devlet Hastanesi şantiyesinde 40 personel 7 iş makinesi ve 30 kamyon ile çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 4 bileşik bloktan oluşan yeni hastanenin A Blok’u hafta sonu tamamlanıyor. Taşlar Yapı İnşaat Mühendisi ve Şantiye Şefi Mustafa Taş, Orhangazi Yeni Devlet Hastanesi’nde son durum hakkında bir dizi bilgiler paylaştı. Yapımı devam eden hastanenin A Blok’unda betonarme çalışmalarının hafta sonu tamamlanacağını bildirdi.

 

İŞLER, %60 DAHA HIZLI İLERLİYOR

Şantiye Şefi Taş, şantiye alanına kurdukları taşıma vinci ile devam eden çalışmalarına %60 hız kattıklarını belirtti.  Betonarme ve en önemlisi malzeme taşımalarında vincin çok faydası olduğunu söyleyen Taş,  vincin burada 6 ay daha çalışacağını söyledi.

 

B BLOK TEMELİ ATILDI

4 bloktan oluşan hastanenin B bloğunun temeli atımı ardından bodrum yapımı çalışmalarına başlandığını ifade eden Taş, çalışmaların temel yapımı ardından bir hayli hızlı ilerlediğini söyledi.

 

C BLOK HAFRİYATI BİTİYOR

Öte yandan hafriyat çalışmalarının devam ettiğini belirten Taş, yapımına kısa bir süre önce başlanan C Blok’un temel çalışmaları %90 tamamlandığını ifade etti. Hafriyat çalışmalarında temelin sığı kayalıklardan oluştuğunu da sözlerine ekleyen Taş, temel çalışmalarının normalden daha yavaş yürüdüğünü söyledi.

 

HAFRİYAT ÇALIŞMALARI İLE BİR OKUL YAPILIRDI

Yeni Devlet Hastanesi temelinin sığı kayalıklardan oluşmasının temel çalışmalarını olumsuz yönden etkilediği ifade eden Taş, Orhangazi’ye bir ilkokul yapılabilecek kadar paranın hafriyat çalışmalarında harcandığını söyledi.

 

HEDEF, 2015 SONU

 

Yeni Devlet Hastanesi’nin 2015 sonunda biteceği müjdesini veren Taş, hava koşullarını göz önünde bulundurdukların da bu tarihin ileri bir tarihe atanabileceği ihtimalini de sözlerine ekledi. Olumsuz hava koşullarının çalışmalarda aksamalara yol açtığını söyleyen Taş, havaların iyi olması halinde hedeflerini 2015’in sonu olarak belirlediklerine vurgu yaptı.  
Bu haber 2911 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:39:31 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.