Ardahanlılar da Aşıklar gecesi

Ardahanlılar da Aşıklar gecesi

23 Aralık 2014 Salı 09:02

Orhangazi Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, hafta sonu düzenledikleri türkü programlarında Aşık Orhan Üstündağ’ı dernek lokalinde ağırladı.

Orhangazi Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, hafta sonu düzenledikleri türkü programlarında Aşık Orhan Üstündağ’ı dernek lokalinde ağırladı. Yönetim kurulu tarafından ağırlanan Aşık Üstündağ’ın türkü programına derneğin birçok üyesi de katılım gösterdi. 

 

Ardahanlılar hafta sonu bol türkülü bir akşam geçirdi. Aşık Orhan Üstündağ’ın seslendirdiği türküler ile unutulmaz bir akşam yaşayan Orhangazi Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yöneticileri, üyeleri ile beraber Aşık ve Ozan geleneklerini sürdürmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Program başında bir konuşma yapan Aşık Orhan Üstündağ, bu geleneğin Kar ve Ardahan yöresine ait olduğunu dile getirerek ‘Aşıklık, çağlar süren deneyimlerden geçerek biçimlenmiş, kendine özgü icra töresi, geleneğe dayalı yapısı ile önemli kültür hazinemizdir. Sizler buna sahip çıkmanız halinde bzler var olacağız. Bu bizim atamızdan gelen gelenektir bunu kimse değiştiremez.’diye konuştu. Bir çok türkünün seslendirildiği geceye Aşıkların atışması da damga vurdu.
Bu haber 1791 kez okunmuştur.
Kategori:
23.2.2019 14:55:09 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.