Hastane yönetimi belirlendi

Hastane yönetimi belirlendi

29 Aralık 2014 Pazartesi 14:10

Sağlık Bakanlığı’nın 2 yıl önce uygulamaya koyduğu Hastane yöneticiliği statüsünde 2 yıllık görevi dolan ve Mudanya Devlet Hastanesine atanan Hastane başhekimi Op.Dr.Cumhur Kara’nın yerine Orhangazi Devlet Hastanesi yöneticiliğine atanan isim belli oldu

Sağlık Bakanlığı’nın 2 yıl önce uygulamaya koyduğu Hastane yöneticiliği statüsünde 2 yıllık görevi dolan ve Mudanya Devlet Hastanesine atanan Hastane başhekimi Op.Dr.Cumhur Kara’nın yerine Orhangazi Devlet Hastanesi yöneticiliğine atanan isim belli oldu. Bakanlığın onayı ile Orhangazi Devlet Hastanesi başhekimliği görevine Bursa Dr.Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi başhekimi Uzm.Dr.Hasan Kocaefe atandı. Hastane müdürlüğü görevine ise Ömer Yalavuz’un devam etmesi kararlaştırıldı.

Orhangazi devlet Hastanesinde önümüzdeki 2 yıllık süreçte hizmet verecek olan yeni kadro belirlendi. Sağlık Bakanlığı’nın 2 yıl önce uygulamaya soktuğu Hastane Yöneticiliği statüsünde 2 yıldır Orhangazi’de Yöneticilik ve Müdürlük koltuğunda yenilikler gerçekleştirildi.

BAŞHEKİM UZM.DR.HASAN KOCAEFE

2 yıllık Hastane yöneticiliği görevi sona eren ve kendi isteği ile Mudanya Devlet Hastanesine başhekim olarak atanan Cumhur Kara’nın yerine Orhangazi Devlet Hastanesi Yöneticiliği ve Başhekimliği görevine Bursa Dr.Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi başhekimi Uzm.Dr.Hasan Kocaefe atandı. 2 yıldır Spastik Çocuklar Hastanesinin başhekimliği görevini sürdüren Hasan Kocaefe, yılbaşından sonra Orhangazi Devlet Hastanesi’ndeki görevine başlayacak.

HASTANE MÜDÜRÜ YİNE ÖMER YALAVUZ

2 yıllık dönemin tamamlanması ile birlikte Orhangazi Devlet Hastanesi yönetiminde de çeşitli değişiklikler oldu. Buna göre Hastanede 2 yıldır müdürlük görevini yürüten Ömer Yalavuz yeni dönem için yeniden müdürlük görevine getirildi. Daha önce hastanede müdür yardımcılığı görevinde bulunan Münir Gül’ün ise İznik Devlet Hastanesine Müdür olarak atandığı belirlendi. Orhangazi Devlet Hastanesi müdür yardımcılığı görevine ise Laborant Bülent Amil atandı. Orhangazi Devlet Hastanesinin diğer müdür yardımcılığı görevine ise yine İdris Çolak devam edecek.

BAŞHEKİM YARDIMCISI GEMLİK’TEN

Orhangazi Devlet Hastanesi başhekim yardımcılığı görevinde de değişiklik yaşandı. Buna göre daha önce başhekim yardımcılığı görevini yürüten Nursen Elibol Arabacı’nın yerine ise Gemlik Devlet Hastanesinde iki yıldır görev yapan Pratisyen hekim Ziyaeddin Uzun atandı.

 

 
Bu haber 2914 kez okunmuştur.
Kategori:
23.2.2019 08:44:38 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.