Yeni devlet hastanesi inşaatında son durum!

Yeni devlet hastanesi inşaatında son durum!

3 Ocak 2015 Cumartesi 02:59

‘2015 yılı sonunda anahtar teslim edilecek’

Mart 2014’te temeli atılan yeni devlet hastanesi inşaatında ikinci hilal ardından yıldız şeklindeki bloklarda yükselmeye başladı. 4 bloktan oluşan hastane inşaatında yer alan iki hilalden biri tamamlanırken, diğerinin de temeli atıldı. Sert geçen hava koşullarının çalışmaları olumsuz etkilediğine dikkat çeken yetkililer, çalışmaların aksamaması için personel sayısına 20 kişi daha ilave edildiğini bildirdi. 

 Orhangazi’de yapımı devam eden yeni devlet hastanesindeki son durum, 2015 yılı sonunu işaret etti. Büyük bir kısmının tamamlandığı gözlenen hastane inşaatında en çok dikkat çeken ise yapımı tamamlanmak üzere olan hilal şeklindeki bloklar oluşturuyor. Hastane inşaatının yapımını yüklenen Taşlar Yapı İnşaat şirketi yetkililerinden İnşaat Mühendisi ve Şantiye Şefi Mustafa Taş, çalışmaların son durumunu anlatırken birçok önemli konuya dikkat çekti.  

 A BLOK TAMAM

Yapımı devam eden yeni devlet hastanesinde A Blok’un tamamlandığını ifade eden Şantiye Şefi Taş, hastanenin toplamda 4 bloktan oluştuğuna da dikkat çekerek ‘Hastanede A blok tamamlandı. İçerisinde elektrik, alçı, boya, badana gibi ince işçiliklerin son rötuşları yapılıyor. Kısa sürede tamamlayıp anahtarı rafa asacağız.’ diye konuştu.

 B BLOK İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Yeni devlet hastanesi inşaatında B Blok’ta ise son çalışmalar yapılıyor. 15 gün içerisinde B Blok’un tamamlanacağına dikkat çeken Taş, ‘Şimdilerde tamamen B Blok’a kilitlenmiş durumdayız. Ocak ayının 15’inde bu blokta bitecek. Çalışmalarımız ilerliyor fakat hava koşulları zaman zaman engel oluyor.’ diye konuştu.

 C BLOK İŞLENİYOR…

Taş, yeni devlet hastanesi inşasının C Blok’u içinde iyi haberler verdi.  Tamamlandığında hastanenin yedek deposu olarak hizmet verecek C Blok’un radyo temel atımına başlandığını söyleyen Taş, ‘Temel atımı sona erdi. Şuanda radyo temel ve bodrum kat betonarme çalışmaları sürüyor. Bununla birlikte çevre düzenlenmesi de yapılıyor.’ dedi.

D BLOK İÇİN TEMEL HAZIRLANDI

Hastanenin kazan dairesi olacak D Blok için de temel hazırlıkları sona erdi.  Şantiye Şefi Taş, hava koşullarının müsaade ettiği en uygun zamanda temel atmayı planladıklarını söyledi.

 İSTİNAT DUVARLARI YÜKSELİYOR

Hastane çevresini istinat duvarları ile çevireceklerini ifade eden Taş,  bu çalışmaların da başladığını bildirdi. Tamamlandığında Orhangazi’ye yakışacak bir hastane olacağına dikkat çeken Taş, ‘Yükselen istinat duvarları ile birlikte hastaneye ulaşımın sağlanacağı yolun da açılacağını ifade ederek, ‘Çalışmaları hızla sürdürürken çok sevindirici bir gelişme daha yaşadık. Zorlandığımız zemin kazıldığında çıkan hafriyatlarda sona erdi. Taşlı zemin bizi bir hayli geriye atmıştı. Artık önümüzü daha iyi görebiliyoruz’ diye konuştu.

 HAVA KOŞULLARI PERSONEL SAYISINA ENDEKSLENDİ

 

Havaların soğuk olması sebebiyle iş veriminde sorunlar yaşandığını işaret eden Taş, 60 olan personel sayısını 80’e yükselttiklerini söyledi. Taş, ‘Personel sayımızı yükselterek hava koşullarında performansı üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalar ile birlikte 2015 yılı sonunda anahtarı teslim ederek hastaneyi faal duruma getireceğiz.’ Şeklinde konuştu.  
Bu haber 3016 kez okunmuştur.
Kategori:
21.3.2019 01:36:45 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.