Devlet hastanesinde kadro tamam!

Devlet hastanesinde kadro tamam!

7 Ocak 2015 Çarşamba 00:39

Orhangazi Devlet Hastanesi’nin değişen yönetim kadrosu yeni atanan Başhekim ve Başhekim yardımcısının da görev başı yapmasıyla birlikte tamamlandı.  

Orhangazi Devlet Hastanesi’nin değişen yönetim kadrosu yeni atanan Başhekim ve Başhekim yardımcısının da görev başı yapmasıyla birlikte tamamlandı.  Aslen Balıkesirli olan hastanenin yeni Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Koacaefe, kadronun tamamlandığını belirterek artık kendisinin de Orhangazili olduğunu söyledi. 

Orhangazi Devlet Hastanesi’nde yönetim kadrosu tamamlandı. Sağlık Bakanlığının iki yıl önce uygulamaya koyduğu hastane yöneticiliği statüsünde 2 yıllık görev süresi ardından Mudanya Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Orhangazi Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Cumhur Kara’nın yerine Bursa Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Kocaefe,  atanarak Pazartesi günü yeni görev yerinde iş başı yapmıştı. Orhangazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Kocaefe, dün yönetim kadrosu ile beraber objektif karşısına geçerek hazırız mesajı verdi. 

Başhekim yardımcısı da görevinde

Orhangazi Devlet Hastanesi’ne Gemlik Devlet Hastanesi’nden atanan yeni Başhekim Yardımcısı  Pratisyen Hekim Ziyaeddin Uzun’da yeni görevine başladı. Eşinin yeni doğum yapması nedeniyle bir günlük izin kullanan Uzun, bugün grevine kaldığı yerden devam edecek.

Hastane Müdürlüğü görevine yeniden Ömer Yalavuz

Devlet Hastanesi Müdürlüğü görevinde başarılı bir iki yılı geride bırakan Ömer Yalavuz, değişen yeni yönetimde yeniden Hastane Müdürü olarak devam etti. Başarılı çalışmaları ve ılımlı davranışları ile hastanenin sevilen yüzü olan Yalavuz, yeni döneminde çalışmalar için kolların sıvandığını söyledi. 

Artılar için çalışacağız

Yönetim kadromsuyla objektif karşısında hazırız mesajı veren Orhangazi Devlet Hastanesi Başhekim’i Uzm. Dr. Kocaefe, aslen Balıkesirli olduğunu belirterek ‘bende artık Orhangaziliyim. Bundan sonraki çalışma süresinde Orhangazi Devlet Hastanesi’nin artıları için kadromuz ile çalışmalarımızı başlatıyoruz. Yapımı devam eden yeni devle hastane inşaatının bitmesiyle birlikte oraya taşınacağımızdan dolayı fiziki yapı olarak mevcut hastanemize fazla dokunmayacağız. Ekipman desteklerimiz, mevcut hastane yapımıza göre hizmet verebilecek kapasitedir.’diye konuştu. 

Göz doktoru kısa sürede temin edilecek

Hastanede göz polikliniğinin doktor eksikliği nedeniyle kapalı olduğuna değinen Başhekim Uzm. Dr. Kocaefe, ‘Orhangazili hastalarımızın mağduriyetini anlıyoruz. Konu ile alakalı olarak hemen çalışmalarımızı başlattık. Kısa sürede mağduriyeti gidereceğiz.’diye konuştu. 

Kadın doğum hizmette

Önceki sene Orhangazi Devlet Hastanesi bünyesinde açılarak hizmet vermeye başlayan Kadın Doğum Polikliniği’nin hali hazırda hizmet verdiğini bildiren Başhekim Kocaefe, poliklinik kadrosunun sözleşmeli olduğunu belirterek ‘kadroyu açtık, kadrolu sağlık personeli için şuan beklemedeyiz.’dedi. 

 
Bu haber 3011 kez okunmuştur.
Kategori:
23.2.2019 08:45:28 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.