Ahmet Yesevi'de Renkli Turnuva

Ahmet Yesevi'de Renkli Turnuva

13 Mayıs 2011 Cuma 13:56

Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu Orhangazi’de ilk kez Küçük Kızlar futbol turnuvası düzenledi. 5 takımın katıldığı Küçük Kızlar Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğu ise Işıldayan Kızlar elde etti. Aynı proje kapsamında düzenlenen küçük erkekler futbol turnuvasında ise şampiyonluğu Korkusuz Kaplanlar elde etti.

Orhangazi Ahmet Yesevi İlköğretim okulu, ilçede bir ilke imza atarak okulda 4 ve 5.sınıf öğrencileri arasında Küçük Kızlar ve Küçük Erkekler Futbol turnuvası düzenledi. Ayrı ayrı düzenlenen futbol turnuvalarında Küçük Kızlar Futbol Turnuvası’na 5 takım katıldı. Kazanan Kızlar, Parlayan Yıldızlar, Işıldayan Kızlar, Bu Kupa Kızların ve Korkusuz Kızlar isimlerindeki 5 takımın grup maçları ve eleme usulü ile yapılan turnuva sonucunda ise şampiyonluğu final maçında Korkusuz Kızlar’ı mağlup eden Işıldayan Kızlar elde etti. Turnuvada ikinciliği Korkusuz Kızlar, üçüncülüğü ise Parlayan Yıldızlar elde etti. Küçük Erkekler Futbol Turnuvası’na ise toplam 7 takım katıldı. Amacımız Eğlenmek, Kırmızı Şeytanlar, Kupaların Kralı, Karayip Korsanları, Kükreyen Aslanlar, Maskeli Beşler ve Korkusuz Kaplanlar isimlerinde kurulan takımların grup maçları ve ardından yapılan final grubu maçları sonucunda şampiyonluğu final maçında Karayip Korsanları’nı mağlup eden Korkusuz Kaplanlar elde etti. Turnuvada ikinciliği Karayip Korsanları ve üçüncülüğü ise Kupaların Kralı elde etti. Okul yönetimi bu tür farklı organizasyonları düzenlerken öğrencilerin farklı branşlara yönelmeleri, ders dışında kalan vakitlerinde ise stres atarak güzel vakit geçirmeyi hedeflediklerini dile getirdiler. Turnuva bitiminde ise  yapılan kupa töreni son derece renkli görüntülere sahne oldu.
Bu haber 1232 kez okunmuştur.
Kategori:
24.04.2014 05:51:46 
Yorum bulunamadı.
DOLAR
: 2,1442 TL
EURO
: 2,9613 TL
İNGİLİZ STERLİNİ
: 3,6137 TL
KUVEYT DİNARI
: 7,7678 TL
orhangazi haber bursa raf sistemleri
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.