Arnavutköy'ün ilk ve tek özel lisesini  Orhangazili genç öğretmen açtı

Arnavutköy'ün ilk ve tek özel lisesini Orhangazili genç öğretmen açtı

12 Mayıs 2015 Salı 07:17

Orhangazili birçok kişinin eğitim hayatında önemli rolü olan emekli öğretmen İbrahim Gül’ün kendisi gibi eğitimci olan oğlu Abdullah Gül, İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisi olan Arnavutköy’ün ilk ve tek özel lisesini kurdu

Orhangazili genç öğretmen İstanbul’un gelişmekte ve en büyük ilçesi olmaya aday Arnavutköy’ün ilk ve tek özel lisesini açtı. Orhangazi’de uzun yıllar öğretmenlik yapan emekli İbrahim Gül’ün oğlu olan Abdullah Gül, eğitim hayatını tamamladıktan sonra uzun yıllardır önce ticaret ardından da eğitimcilik yaptı. 2007 yılında Arnavutköy’de dershane açan Abdullah Gül, dershanelerle ilgili yapılan düzenlemeden sonra ortağı Özkan Kaya ile birlikte dönüşüm sürecine girdi. Başarılı eğitimciler Arnavutköy’ün ilk ve tek özel lisesi olan “Özel Arnavutköy Temek Lisesi’ni kurdu.

BAŞARILARLA DOLU GEÇMİŞİ VAR

İlkokulunu Orhanbey’de, orta ve lise eğitimini Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Abdullah Gül, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde Edebiyat, Halkla İlişkiler, Eğitim Psikolojisi bölümlerini tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Eğitim denetim ve yönetimi alanında yüksek lisansını yaptı. İngilizce, Arapça ve İtalyanca dil eğitimi alan Gül, eğitimi devam ederken reklam ve iletişim başta olmak üzere çeşitli işlerde çalıştı. Birçok kurum ve okulda onlarca seminerler verdi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİM AİLEM

Abdullah Gül bir çok seminerinde de belirttiği üzere girişimcilik cesaretini kazanmasındaki en büyük destekçisi ailesi. Özellikle şuanki durumunda , Orhangazi’nin yakından tanıdığı babası İbrahim Gül ve ailesinin çok önemli etken olduğunu söylerken,  “Attığınız adımlarda bocalasanız dahi  ailenizin ‘tekrar dene, yapacaksın ’  güvenini yansıtması her şeyi değiştiriyor. Dört farklı üniversite  bölümüne başlayıp bıraktığımda da, başladığım iş girişimlerinde de desteğim ailem oldu. Sıfırdan başlayarak işyeri  kurma fikrinde de, ekonomik olarak bir güvencem ya da tecrübem olmamasına rağmen ya Allah diyip başlatan güç bu güvendi” dedi.

KÖŞEYE SIKIŞMIŞTIK…

Abdullah Gül, başarılı iş ve eğitim hayatına başlamasını ise şöyle anlattı: üniversite yılları boyunca koşturmalar, geniş ve kaliteli bir çevre edinmemi sağladı. Edindiğim çevre bugün hala her adımımı daha kolay atmamı sağlıyor, bunlardan en önemlisi şuan ortağım olan Özkan Kaya. Özkan ile üniversite yıllarından bu yana sürekli planlar yaptık, koşturma içinde bir şeyler meydana getirmeye çalıştık. Dershane serüveni de bu arayışlarda ortaya çıktı. MEB, KPSS genel anlamda ciddi iş imkânı stresi. Klasik üniversite sonrası gergin arayış! Her ikimizi de köşeye sıkışmış, bir şeylere mecbur bırakan dar çerçeveye mahkûm gibi hissettiriyordu. Özkan kardeşimin ticari atılımıyla ve herkesin kendi becerisini bilip onu ortaya koyması kendi iş yerimizi kurma dürtüsü çok şükür baskın geldi.  Riskli ama en mantıklısı girişimi denemekti, biraz da cahil cesareti diyebiliriz belki ama bugünkü sonuçtan oldukça memnunuz.

 YOĞUN TALEP ALIYORLAR 

Dershanecilik sektöründe kazandıkları itibar sayesinde Özel Arnavutköy Temek Lisesi’ni kurmaya cesaret ettiklerini ifade eden Gül, başarıya ulaştıran süreci anlatırken şunları söyledi; Arnavutköy, İstanbul’un gelişmekte olan ve en büyük ilçesi olmaya aday bölgesiydi. Sosyal ve ekonomik yapısı, eğitimde yeniliğe duyduğu ihtiyaç, her konuda yeni oluşumu... Tüm bunlar doğru adım atıldığında hızlı ilerlenebilecek yeri işaret ediyordu. Eğitimden şikayet ettiğimiz, sitem ettiğimiz ne varsa olabildiğince ortadan kaldırmayı, daha gerçekçi, hayata  ve sınavlara aynı anda hazırlayan bir anlayış denedik. İlk yıldan bölgenin en iyi dereceleri dershanemizde hazırlanan öğrenciler oldu. Arnavutköy’ün  o güne kadar ki en iyi başarısını  dershanemiz öğrencileri gösterdi. Üniversite ve Fen lisesi yerleştirme oranları çabucak dikkat çekti ve ilk yıldan sonra bu gelenek devam etti. Her yıl bölge dereceleri ve sonra Türkiye geneli başarılar kazandık. Bu yıla kadar da dereceleri kaptırmadan devam ettik. Gelenek haline gelmiş olması zirvedeki yerimizi mutlak hale getirdi. Güven ve saygı arttı. Şuan eğitim ve danışmanlık konusunda büyük bir güven var. Minnettarız, gururluyuz. İnşallah şimdi aynı başarıyı, özveriyi özel lisede de sağlayacağız. Öğrencilere vermeye çalıştığımız temel sistem; okul başarısı genel eğitim başarısı için önemli, o da mesleki başarı için değerlidir, ama hepsi iş başarısını ortaya koymak için var. Varılan nokta ise başarılı ve kaliteli hayat !

 

 

 

 

 
Bu haber 2501 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:03:27 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.