İki dershane özel okula dönüşüyor

İki dershane özel okula dönüşüyor

16 Mayıs 2015 Cumartesi 08:00

Orhangazi’de faaliyet gösteren Pianalitik ve Körfez Fen Dershanesi’nin yetkilileri basın açıklaması yaparak özel okula dönüşeceklerini duyurdu. Mevcut binalarında ortaokul ve lise olarak faaliyet gösterecek olan kurumlar 2015-2016 eğitim öğretim sezonu için kayıt kabul edecekler.

Pianalitik ve Körfez Fen Dershanesi’nin yetkilileri yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek özel okula dönüşüm içerisinde olduklarını açıkladılar. 2015-2015 eğitim öğretim döneminde; Pianalitik Dershanesi’nin, Orhangazi Pianalitik Özel Ortaokulu, Körfez Fen Dershanesi’nin ise Körfez Fen Temel Lisesi olarak faaliyet göstereceği bildirildi.

Pianalitik Dershanesi adına konuşan Mevlüt Görgülü, eğitim ve öğretimin bir ülkenin kalkınmasında en büyük etken olduğunu, bu alanda yapılan yatırımlarında geleceğe olan yatırımlar olduğunu söyledi. Orhangazi’de 13 Bin’in üzerinde öğrenci olduğunu ifade eden Görgülü, “Her velimiz çocuğunu daha iyi eğitim öğretim alsın diye okullara, dershanelere, özel okullara, kolejlere göndermektedir. Biz özel öğretim kurumları mensupları olarak gerçekten Orhangazi’mize eğitim öğretim alanında çok büyük katkılarımızın olmuştur” dedi.

DÖNÜŞÜM SÜRECİ BAŞLADI

Görgülü, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için dershanelerini özel okullara dönüştürme sürecinin başladığına dikkat çekerek, “Biz özel öğretim kurumları temsilcileri, öğrencilerimiz, velilerimiz önümüzdeki süreçte dershanelerin geleceğinin endişesini yaşarken, Milli Eğitim Bakanımız 2015-2016 eğitim öğretim yılında dershanelerin temel ilk, orta, liseye dönüşüm yapması için genelge yayınlamıştır. Orhangazi’de mevcut olan dershaneler şu an itibariyle dönüşüm başvurularını yapmışlardır.2015-2016 eğitim öğretim yılına dönüşüm özel temel lise ve dönüşüm temel özel ortaokul olarak faaliyetlerini sürdüreceklerdir. 

ÖZEL OKUL İÇİN FIRSAT

Dönüşüm okullarının dershanelerin özel okulculuğa geçiş yapmaları için ortaya çıkarılmış özel bir fırsat olduğuna dikkat çeken Görgülü, “Dönüşüm okulları 2015-2016 eğitim öğretim yılında Orhangazi’mizde eğitim ve öğretimdeki yerini alacaktır. Dönüşüm Özel ortaokulu olarak hedeflerimiz dürüstlük, yenilikçilik, hakkaniyet ve işini severek yapmak olacaktır. Amacımız öğrencilerimizin en üst düzeyde akademik eğitim ve başarısını sağlamayı hedeflemektir. Bu amaçla dönüşüm ortaokulu olarak her branşta profesyonel öğretmen kadrosu, verimli eğitim ortamı, bilimsel rehberlik hizmeti, Milli Eğitim müfredatının en iyi şekilde verilmesi, dinamik ve rekabetçi eğitim anlayışı, teknolojinin etkin kullanımı, öğrencilerimize kaliteli bir örgün eğitim sunarken dershane ve özel derse ihtiyaç duymadan hazırlanması sağlanacaktır. Haftanın belli günlerinde ihtiyaçları halinde etütler ve tamamlayıcı derslerin uygulanacaktır. Yılların birikimi ve tecrübesi ile sınavlara hazırlık eğitimi en iyi şekilde verilecektir” dedi.

KAYITLAR BAŞLADI

Görgülü açıklamasını şöyle sürdürdü; dönüşüm ortaokullarında müfredat bellidir. Kurumsal fiziki ortamlar, öğrencilerimizin geleceği için düzenlenecektir. Sınıflarda öğrenci sayıları kontenjana göre belirlenecektir. Sınıflarda 10-15 öğrenci olacaktır. Kurumumuzda Fen Bilgisi laboratuarı, kütüphane, kapalı spor salonu, müzik ve görsel sanatlar, teneffüshane, kantin, hijyenik ortam sağlanacaktır.   Dönüşüm ortaokulunda derslerimiz saat 9:00 da başlayacak 12:10 ile 13:00 arası beslenme saati(arası) verilerek 16:00 da derslerimiz sona erecektir. İhtiyaca göre 16:00 -18:00 arası etkinlikler düzenlenecektir. Dönüşüm ortaokulunda 5-6-7-8 inci sınıflar eğitim öğretim göreceklerdir. Tüm derslerden haftalık 40 saat üzerinden yararlanacaklardır. Örneğin; 5. Sınıf öğrencisi haftada 5 saat Türkçe,6 saat Matematik, 4 saat Fen ve Teknoloji, 3 saat Sosyal Bilgiler, 16 saat İngilizce, 1 saat Görsel Sanatlar, 2 saat Beden Eğitimi, 2 saat Din Kültürü dersi göreceklerdir. Diğer 6-7 ve 8. Sınıfların haftalık ve aylık ders saatleri bunlara göre düzenlenecektir. Öğrencilerimizin tüm ders takipleri sınıf öğretmenlerimiz tarafından yapılacaktır. Dönüşüm ortaokulunda bireysel başarıdan ziyade kitlesel başarıya önem verilecektir. Dönüşüm özel ortaokullarımızda ön kayıtlarımız başlamıştır.

“DÖNÜŞÜMÜN DIŞINDA KALAMAZDIK”

Körfez Fen Dershanesi adına açıklama yapan Ümit Soyer ise dönüşüm programının dışında kalmalarının düşünülemez olduğunu belirterek, “Körfez Fen Dershanesi 11 senelik öğretim hayatında temel öğretim grupları, orta öğretim grupları, mezun gruplarıyla çalışmalarını sürdürmüştür. Yıllardır yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle Türkiye genelindeki sınavlardaki başarılı sonuçlarıyla Orhangazi, Bursa, hatta Türkiye dereceleri ile bizleri gururlandırmıştır. Büyük fedakârlıklarla, azimli, kararlı çalışmamızla yaşattığımız dershanemiz, öğrencilerine verdiği özgüvenle, her bir öğrencimize hazırlanan çalışma programlarıyla, eğitim ve öğretim sacayaklarının başında olduğuna inandığımız ailesiyle kurulan iletişimle, başarmak istiyorum hedefiyle çalışan öğrencisiyle, hedeflerine her yıl ulaşan istikrarlı bir kurumdur” dedi.

 HİZMET ALANI GENİŞLEYECEK

Yeni dönemde temel lise olarak hizmet vereceklerini ifade eden Soyer, “Anadolu lisesi müfredatıyla çalışacağız. Haftada 2 gün beraber olduğumuz öğrenciler şimdi kendi öğrencimiz olacak. Böylece hafta içinde 5 gün beraber olacağız. Notuyla, sözlüsüyle, ara tatiliyle, karnesiyle aynen okullarda uygulanan sistem olacak. Etüt, ek ders ve birebir çalışma yapılacak. Bu çalışmalar sınıfın ihtiyacına göre belirlenecek. Bunun yanında öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek sınavlara hazırlamak için de özel ders programı uygulayacağız” diye konuştu. Uzaktan eğitim materyalleri de kullanacaklarını belirten Soyer, “Öğrencilere rehberlik, kariyer planlama, psikolojik destek hizmetlerini vereceğiz. Gezi, sosyal etkinlik,  sportif etkinlik, sanatsal etkinlik de lisemizde mevcut olacaktır. Körfez Fen Temel Lisesi yabancı dilin gerekliliğine inanan bir kurumdur. Bu çağda öğrencinin muhakkak bir dil bilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bizlerde 9. ve 10. sınıflarda (ara sınıflarda) daha yoğun olmak üzere yabancı dil eğitimini vereceğiz. Bu bağlamda mezun olan öğrencilerimizi iyi derecede yabancı dil bilen kişiler olarak mezun etmeyi hedefliyoruz. Yabancı dil eğitiminde, Körfez Fen Temel Lisesi’nin İngilizce öğretim sisteminden ve öğretmenlerinden de yararlanılacaktır” dedi.

“BAŞARIMIZ DEVAM EDECEK”

 

Açıklamasında “Fark yaratacağız” diyen Soyer şöyle devam etti; öğrencilerimize yılların deneyimini ve tecrübesini göstereceğiz. Ayrıca etik değerleri öğreterek, düzen ve disiplini sağlayacağız. Körfez Fen Lisesi’nde, deneyimli, dinamik, güler yüzlü, sevecen hedefini bilen, ayrıcalıklı ve çalışmayı seven öğretmenler hizmet verecektir. Rehber öğretmen ve sınıf koç öğretmenler başarımızda önemli payları olacaktır. Kurumumuzda akademik ve pedagojik bilgiyi özümsemiş, en önemlisi öğretmene yakışır kişiliğe sahip öğretmenlerimiz görev yapmaktadır. Körfez Fen Lisesi başarının ilgili aile, ilgili kurum ve çalışan öğrenci sacayaklarının gerekli olduğuna inanmaktadır. Bizler yoğun çalışmalarımızın sonucunu dershanecilikte aldığımız gibi, lise eğitim ve öğretimimizde de alacağımızı biliyoruz.
Bu haber 8294 kez okunmuştur.
Kategori:
Mehmet Özbey 18 Mayıs 2015, Pazartesi 21:00
Temel Lise Komedisi
İşhanın 2. ve 3. katından oluşan bir lise olur mu Allah Aşkına. Temel Lise, fiyatı üçe katlanmış dersaneden başka bir şey değildir.
Tüm Yorumlar.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima