Ortaöğretimde taşımalı sistem sancılı başladı

Ortaöğretimde taşımalı sistem sancılı başladı

28 Eylül 2015 Pazartesi 12:26

Çok Programlı Lise’nin normal eğitime geçme zorunluluğu nedeniyle taşımalı sistem ihalesinin yenilenmesi, ortaöğretim öğrencilerinin okula kendi imkanları ile gidip gelmesine neden oldu.

Çok Programlı Lise’nin normal eğitime geçme zorunluluğu nedeniyle taşımalı sistem ihalesinin yenilenmesi, ortaöğretim öğrencilerinin okula kendi imkanları ile gidip gelmesine neden oldu.

 

Orhangazi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili internet sitesinden açıklama yaptı. Ortaöğretim velilerinin dikkatine yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı 28 Eylül Pazartesi günü başlayacaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni Eğitim Öğretim yılı hazırlıklarına Temmuz ayında başlamış, tadilat, onarım, donanım, kitap dağıtımı, yemek ve taşıma ihalelerini  Eylül ayı başı itibarı ile tamamlamıştır. Ancak Çok Programlı Anadolu Lisemizin ikili eğitimden normal eğitime geçme zorunluluğunda olduğundan dolayı daha önce tamamlanan taşıma ihalesinin yenilenmesi gerekmektedir. İhale süreci yaklaşık bir ay süreceğinden dolayı müdürlüğümüz çalışmalarına azami süratle başlamış ve ihale işlemleri tamamlanma aşamasına gelinmişir. yasal bekleme sürelerinin zorunluluğundan dolayı ortaöğretim taşıma işlemleri okullarımızın açılacağı ilk hafta yapılamayacak, ancak ikinci hafta başından itibaren yapılabilecektir.

 Bu nedenle tüm ortaöğretim kurumlarında taşıma kapsamında bulunan öğrencilerimizin velileri 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında kendi imkanları ile öğrencilerimizi okullarına getirmeleri gerekecektir.

 

Okul idareleri taşımalı ortaöğretim öğrencilerimizin geç kalmadan dolayı mağdur olmamaları için gerekli tedbirleri alacaklardır. Özel öğretim ile İlköğretimde taşıma ve yemek dağıtımı ile ortaöğretim yemek dağıtımı için herhangi bir aksama söz konusu değildir. İlk hafta içinde öğrencilerimizin mağdur olmamaları açısından ortaöğretim velilerimizin gerekli tedbirleri almaları kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bu haber 1740 kez okunmuştur.
Kategori:
22.3.2019 10:10:53 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.