Halk Eğitim Destekleme kurslarına başlıyor

Halk Eğitim Destekleme kurslarına başlıyor

29 Eylül 2015 Salı 00:37

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, üniversite sınavına girmiş fakat kazanamamış, yada daha önceden liseden mezun olmuş, üniversite sınavına girmek isteyen öğrenciler için ücretsiz dersane eğitimi verecek.

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, üniversite sınavına girmiş fakat kazanamamış, yada daha önceden liseden mezun olmuş, üniversite sınavına girmek isteyen öğrenciler için ücretsiz dersane eğitimi verecek. HEM Müdürü Mahmut Yordam, tüm derslerde ücretsiz kurslar vereceklerini belirterek, kayıtların başladığını ve kursların da 2 ekim tarihinde başlatılmasını planladıklarını ifade etti. Kayıtlar 2 Ekim tarihinde sona eriyor.

 

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı karar doğrultusunda, üniversite sınavına hazırlanan mezun liseliler için ücretsiz dersane eğitimi verecek. Dersanelerin kapatılması yada dönüşümü ile ilgili düzenlemenin devam ettiği bu dönemde Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü vereceği ücretsiz kursların kayıtlarına başladı. Kayıtlar 2 ekim tarihinde sona erecek.

 

HER DERSTE EĞİTİM VERİLEBİLECEK

 

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yordam, Halk Eğitim olarak Türkçe, Matematik, Eşit Ağırlık, Sözel ve Sayısal branşlarında her konuda ders verilebileceğini belirtti. Yordam, kursların lise mezunu olan, yada geçtiğimiz dönemlerde Üniversite sınavına girdiği halde istediği lisans eğitimine yerleştirilmesi yapılamayan öğrencilere yönelik olacağını belirterek, kendi kadrolu öğretmenlerimiz nezaretinde bu eğitimlerimizi eğitim öğretim dönemi boyunca hafta sonları vereceğiz. Kurslarımız tamamen ücretsiz olacak. Kursa katılmak isteyen öğrencilerimiz eğitim materyallerini kendileri temin edecek dedi. Mahmut Yordam, kurs kayıtlarına başladıklarını anımsatarak, kurslarımızı talep doğrultusunda ÇPL, Alitekin, Kız Meslek gibi okullarda da Halk Eğitim Müdürlüğümüzün dersliklerinde de verebileceğiz. 5 Ekim tarihi itibarı ile de bu kursları başlatmayı planlıyoruz. Bu kurslara katılmak isteyen öğrencilerimizi de Halk Eğitim Merkezi’ne kayıt için bekliyoruz dedi. 
Bu haber 7163 kez okunmuştur.
Kategori:
Yılmaz 29 Eylul 2015, Salı 11:30
eğitim
Türkiye de eğitimin ne kadar kötüye gittiğinin resmidir, Ünv gidemezsen vasıfsız elemansın, Çiftçilik zaten öldü, asgari ücrete talim bi dünya insan hazır kıta. hayırlı olsun.
Tüm Yorumlar.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima