Ticaret kapıları aralanıyor

Ticaret kapıları aralanıyor

2 Ekim 2015 Cuma 12:41

Orhangazi TSO Proje Destek ekibinin hazırladığı ”Orhangazi Sanayisi ve Oda üye işyerleri arasındaki satış-satınalma ilişkisinin artırılması projesi” BEBKA tarafından onaylandı. 

Orhangazi TSO Proje Destek ekibinin hazırladığı ”Orhangazi Sanayisi ve Oda üye işyerleri arasındaki satış-satınalma ilişkisinin artırılması projesi” BEBKA tarafından onaylandı. Eğitimler Ekim ayı içinde verilecek.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin kurumsallaşması ve satış oranlarını artırmaları amacıyla, Proje Destek ekibinin çalışmalarıyla hazırlanan eğitim projesi Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından kabul edildi.

SANAYİ KURULUŞLARINA TEKLİF VERME YÖNTEMLERİ BU EĞİTİMDE!

Profesyonel satış teknikleri, sanayi kuruluşlarına teklif verme yöntemleri, kurumsal satın almalarla görüşme teknikleri, müşteri ilişkileri, satışların arttırılması için yapılması gereken yöntemlere kadar birçok konunun ele alınacağı eğitim programına tüm üyeler ve çalışanlarının mutlaka katılım sağlaması gerektiği ifade edildi.

BİNİCİ; “SANAYİ İLE KOBİ TİCARETİNİN GÜÇLENMESİNİ HEDEFLİYORUZ”

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Proje destek ekibinin oluşumunu sağlayan Sibel Binici, “Sanayi kuruluşlarıyla ilçemizdeki KOBİ’lerin daha fazla alışveriş yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Ticaret rehberiyle yapmaya çalıştığımız oluşumun bir diğer ayağı da, bu programla verilecek olan eğitimlerdir.

Yönetim kurulu olarak bizlerin amacı, ilçedeki ticaret erbabından yine üyemiz olan sanayi kuruluşlarının satın almalarını daha da fazla yapmalarını sağlayarak, oda üyelerimizin bir biriyle olan ticaretini arttırmak. Bu konuda özellikle sanayicilerimizin ve satın almalarının da gösterilen bu çabayı görmeleri gerektiğine inanıyorum. Ayrıca diğer tüm oda üyelerimizin de yaptığımız çalışmalara destek vererek, bu çalışmaların giderek büyümesine katkı sağlamalarını bekliyoruz” dedi.

SANAYİCİ VE KOBİ AYNI PLATFORMDA!

Binici; projelerin sürdürülebilir olmasını sağlamak amacıyla, bir sonraki adımın, sanayi kuruluşlarındaki satın almalarla, bu eğitimleri alan üyeleri ortak bir platformda birleştirmeyi planladıklarını ifade etti.

42 PROJEDEN BİRİ ORHANGAZİ’NİN

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, kalkınma için önem arz eden, bölgesel kalkınmaya ivme kazandıracak çalışmalar için teknik destek programına aktarmak üzere toplam bütçenin 500 Bin Lira olan programını açıkladı. Açıklanan Teknik Destek Programına yapılan başvurular içerisinde 62 adet başvurudan 42 adet başarılı proje belirlendi.  Orhangazi TSO Proje Destek Ekibinin hazırlamış olduğu ”Orhangazi Sanayisi ve Oda üye işyerleri arasındaki satış-satınalma ilişkisinin artırılması projesi” eğitim desteği almayı hak kazanan projeler arasına girdi.

EĞİTİMLER AY İÇİNDE YAPILACAK

Orhangazi TSO üyelerine yönelik, Ekim ayı içerisinde uygulanacak olan eğitim programının tarihleri önümüzdeki günlerde belirlenecek. 20 şer kişilik iki ayrı gruba verilecek eğitimlerin, her gurup için iki gün olarak planlanacak. Önümüzdeki günlerde tarihlerin kesinleşmesiyle birlikte, oda, üyelerine duyurularını yapacak.

BUDAK; “İLÇEMİZİN KALKINMASINA DEĞER KATACAK”

Proje Destek Ekibi Başkanı Erdoğan Budak “ Hazırlamış olduğumuz bu proje ile oda üyelerinin, işletmelerinin kurumsallaşmasına destek olmayı ve işletmelerin rekabetçiliğini artırmasını hedeflemekteyiz. Bu eğitimlerin, İşletmelerin gelişimi, oda üyelerinin ve ilçemizin ekonomik kalkınmasına pozitif değer katacağına inanıyoruz. Oda üyesi işletmelerin de bu eğitime yüksek katılım oranı ile destek vereceklerine eminiz. Odamıza ve üyelerimize önemli bir projenin kazandırılmasında emeği geçen ekip arkadaşlarıma ve bizlere bu imkânları sağlayan yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Alınan eğitimler sonucunda, Oda üyesi firmaların, mevcut pazardan alacağı payın büyümesini sağlayacağı gibi, yeni pazarlarda da söz sahibi konumuna gelmesini sağlaması hedefleniyor.
Bu haber 1629 kez okunmuştur.
Kategori:
22.7.2018 13:30:39 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.