Halk Eğitim'den Suriyelilere Türkçe eğitim

Halk Eğitim'den Suriyelilere Türkçe eğitim

13 Ekim 2015 Salı 01:02

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Orhangazi’de yaşayan Suriyelilere yönelik Türkçe Eğitim Kursları açıyor.

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Orhangazi’de yaşayan Suriyelilere yönelik Türkçe Eğitim Kursları açıyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yordam, kurs katılmak isteyen Suriye uyruklu vatandaşların Halk Eğitim’e yada en yakınlarındaki okullara başvuruda bulunabileceklerini ifade etti.

 

 

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ilçemizde yaşayan Suriyelilere yönelik Türkçe Dil Eğitimi için çalışmalarına başladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yordam, ilçemizde kayıtlı 1500’e yakın Suriyeli yaşadığını belirterek, Suriyeli vatandaşların Türkçe eğitim konusunda sorunları var. Bu sorunu ortadan kaldırmak için Sureyelilere yönelik Türkçe Eğitim programı düzenlediklerini belirtti. Mahmut Yordam, Türkçe Dil Eğitimi almak isteyen Suriyelilerin müdürlüklerine yada en yakın okula başvuruda bulunmalarını isteyerek, bu konuda çevresinde bu eğitimi almak isteyen Suriyeli varsa vatandaşların da bu konuda yardımcı olmalarını istiyoruz. Kurs kayıtlarımız başladı. Kurs eğitimi için Suriyelileri müdürlüğümüze bekliyoruz dedi. 
Bu haber 1740 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:09:45 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.