Girişimcilik eğitimi başlıyor

Girişimcilik eğitimi başlıyor

10 Kasım 2015 Salı 01:18

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen eğitim programı olan “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ne başlıyor.

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen eğitim programı olan “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ne başlıyor. KOSGEB girişimcilik desteklerinden yararlanmak isteyenlerin bu eğitimlere katılmış olması şartı aranıyor.

Tülin Tüzün tarafından verilecek olan Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinin mülakatları yine eğitmen Tülin Tüzün tarafından yapılacak. Mülakatlar sonucunda 30 kişilik sınıf oluşturulacak ve 2 haftada toplamda 70 saat eğitim verilecek.  Girişimcilik Eğitimi programında,  kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri veriliyor.

HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRME FIRSATI

Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eğitimden Sorumlu Komisyon üyesi Sibel Binici yaptığı açıklamada;  “ Kendi işini kurma hayalleri olan tüm girişimcilerin bu eğitimlerden faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilecek bir fırsat elde edeceklerini dile getirerek, Dünyanın bugün ulaştığı rekabet ortamında ancak ve ancak yeni değerler üretebilen, rekabet gücünü geliştiren, farklı ve yeni girişimler başarılı olabilecektir” dedi.

BAŞVURULAR 19 KASIM’DA SONA ERİYOR

 

Eğitime katılmak isteyen tüm girişimcilerin, 19 Kasım Perşembe günü mesai bitimine kadar, Orhangazi TSO KOSGEB Temsilciliğinden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurmaları yeterli olacak. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapacakları iş için bir yılda toplam 30.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimci makine ve teçhizat alımlarında 70.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor. Girişimciler, konuyla ilgili detaylı bilgi için Orhangazi TSO ‘da bulunan KOSGEB Orhangazi Temsilciliği ile irtibata geçebilecekleri bildirildi. 
Bu haber 2013 kez okunmuştur.
Kategori:
22.3.2019 10:14:16 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.