Fuar mermercilerin yüzünü güldürdü

Fuar mermercilerin yüzünü güldürdü

29 Kasım 2015 Pazar 11:40

Efendioğlu; “Fuar gelecek yıllarda ekonomiye daha da büyük katkılar sağlayacak”

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) ve TÜYAP Bursa işbirliği ile gerçekleştirilen, 12 ülkeden 148 firmanın katılım sağladığı Bursa Blok Mermer Fuarı, sektöre ivme kazandırmaya devam ediyor.

Bursa’ya kazandırdığı uluslararası fuarlarla kent ekonomisine önemli bir vizyon katan BTSO,  MADSİAD ve TÜYAP işbirliğinde dünyada kapalı alanda blok mermerlerin sergilendiği ilk fuar olan Bursa Blok Mermer ve İş Makineleri Fuarı ile sektöre yeni bir soluk getirdi. 12 ülkeden 150’ye yakın firmanın stant açtığı fuar, milyonlarca dolar satışa imza atan sektör temsilcilerine de moral verdi.

 “EMEĞİ GEÇENLERE KUTLUYORUM”

Bugün sona erecek olan fuarı inceleyen Bursa Valisi Münir Karaloğlu, güzel bir fuar organizasyona imza atıldığını kaydetti. Fuar organizasyonundan dolayı BTSO, MADSİAD ve TÜYAP’a teşekkür eden Vali Karaloğlu, “İlk olmasına rağmen katılımcı firmalar fuardan oldukça memnun. Emeği geçenleri kutluyorum. Bu fuarın geleceği, bölgenin bu özelliğini de ortaya çıkarması konusunda önemli bir işlev icra edecek” dedi.

 “SEKTÖRÜN BU FUARA İHTİYACI VARDI”

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Bursa Blok Mermer Fuarı’nın sektöre ayrı bir değer kazandırdığını belirterek, fuara katılan tüm firmalara teşekkür etti. MADSİAD ve TÜYAP ile birlikte bir fuarı daha Bursa ekonomisine kazandırdıklarını anlatan İlker Duran, fuarın daha açılmadan 10 milyon doların üzerinde satışın gerçekleştirildiğini ifade etti. İlker Duran, “Fuarlar, sektörlerin önünü açmaya devam ediyor. Sektörün ihtiyacı olan Blok Mermer Fuarı’nı Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Rekabetin hızla arttığı günümüzde en önemli pazarlama ve tanıtım enstrümanları arasında gösterilen fuarların Bursa’ya değer katması için çalışmalarımıza bundan sonra da devam edeceğiz” diye konuştu.

“KATKISI DAHA DA ARTACAK”

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ergün Efendioğlu, Türkiye’nin dünya blok mermer ihracatında lider ülke olduğunu belirterek, Blok Mermer Fuarı’nı Bursa’ya kazandırılmasının sektör için büyük önem taşıdığını söyledi. Efendioğlu, fuarın gelecek yıllarda ekonomiye daha da büyük katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti. Öte yandan, Efendioğlu Mermer’in fuardaki standı birçok konuk ve protokol üyesini ağırladı. Ziyaretçilere Ergün Efendioğlu ev sahipliği yaptı.

 “İBRAHİM BURKAY BAŞARI ODAKLI BİR İŞADAMIDIR”

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kahyaoğlu, ilklere imza atarak kapılarını açan Bursa Blok Mermer Fuarı’nın çok doğru adım olduğunu ve sektöre ciddi bir ivme kazandırdığı ifade etti. Gelecek fuarlarda yeni firmaların da katılmasıyla organizasyonun daha fazla güç kazanacağını dile getiren Kahyaoğlu, “Fuar, firmalara motivasyon kazandırıyor. Fuarda, Çin ve Hindistan’ın yanı sıra farklı ülkelerden gelen firmalar yoğun katılım gösterdi. BTSO, MADSİAD ve TÜYAP güzel bir çalışmaya imza attı. Özellikle BTSO Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Burkay, başarı odaklı bir iş insanıdır. Başarısız olacağı bir işe imza atmıyor. MADSİAD da bu fuar için üstün gayret sarf etti. Fuara katkı sağlayan herkesi kutluyorum” dedi.

 “BİZİM PETROLÜMÜZ VE ENERJİMİZ MADENLERDİR”

MADSİAD Başkan Yardımcısı Erol Yüce, mermer alanında Türkiye’nin dünya rezervinin yüzde 40’ına sahip olduğunu kaydetti. Ülke madenciliğinin dünyada marka haline geldiğini ifade eden Yüce, “Bizim petrolümüz ve enerjimiz madenlerdir. Dünyada marka olmak istiyorsak bu zenginliklerimizi iyi kullanmamız lazım. Bu anlamda böyle önemli bir fuara öncülük eden BTSO Başkanı Sayın İbrahim Burkay ve tüm partner kurumlarımıza sektörümüz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 
Bu haber 1624 kez okunmuştur.
Kategori:
19.3.2019 05:43:15 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.