Eksik ve isteklere yerinde tespit

Eksik ve isteklere yerinde tespit

8 Aralık 2015 Salı 08:02

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, okul gezilerine devam ediyor.

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, okul gezilerine devam ediyor. Merkeze bağlı okullarda gezilerini tamamlayan Karatosun, dün de Hürriyet İlk ve Orta Okulu’nu ziyaret ederek okul idaresinden bilgiler aldı.

 

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, okul müdürü ile görüşerek okulla ilgili bilgiler aldı. Okulda incelemelerde bulunarak gördüğü eksiklikleri not alan Müdür Karatosun, eğitim kurumlarının durumlarını yerinde görmek ve sorunlarını tespit etmek amacıyla okul ziyaretlerinde bulunduğunu belirterek, "Öğretmenlerin çalışma şartlarını, öğrencilerin eğitim durumlarını yerinde görmek istedik. Öğretmen ve öğrencilerimizle karşılıklı istişarede bulunarak sorun ve isteklerini yerinde dinlemeye çalışıyorum. İlçemiz okullarını ziyaretlerimiz bugün de devam etti. Mahalle okullarımızın ziyareti tamamlandıktan sonra merkez okullarımızın ziyaretlerine bugün başladık. Temel Eğitimden sorumlu Şube Müdürümüz Erol Şanlıtürk ile Hürriyet İlk/Ortaokuluna yaptığımız ziyarette eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde inceledik, öğrenci ve öğretmenlerle görüşmelerde bulunduk ve okulun ihtiyaçları hakkında öğrenci, öğretmen ve idarecilerden bilgi aldık.

 

Okul ziyaretlerimiz, sürdüreceğiz

 

Varsa sorunları yerinde tespit ederek çözüm yolları üreteceğiz" dedi. Okulların idarecisinden- öğretmenine, öğrencisinden-velilerine kadar büyük bir eğitim ailesi olduğunu ifade eden Karatosun,"Bu ailenin daha iyi şartlarda eğitim görmesi, daha başarılı bireyler yetiştirilmesi ve eğitimde kaliteyi en üst düzeye çıkartmak için hep birlikte çalışıyoruz. Bu nedenle rekabeti kendi aramızda değil, daha başarılı olmak için cahillikle yapıyoruz diye konuştu. Daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerle birlikte sohbet eden ve öğrencilerin sorduğu soruları cevaplayan Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun,"Okullarımızdaki çocuklarımız ailelerinden bizlere teslim edilmiş birer emanettir. Çocuklarımıza gözümüz gibi bakmalıyız. Onların sıkıntısı, dertleri bizim derdimizdir, sıkıntımızdır. Eğitim Öğretim faaliyetlerini yerinde incelemek ve bilgi paylaşımı yapmak amacıyla okullarımızı ziyarete başladık. Her gün bir okulu ziyaret etmeyi ve paylaşımda bulunmayı hedefliyoruz. Onlara rahat ve sağlıklı çalışma ortamları sunmanın yanında günlük yaşamalarında karşılaşacakları sorunları da gidermeliyiz" şeklinde konuştu.
Bu haber 1588 kez okunmuştur.
Kategori:
19.3.2019 05:40:48 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.