Dev projelerde geri sayım başladı

Dev projelerde geri sayım başladı

23 Haziran 2016 Perşembe 10:52

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) öncülüğünde inşa edilen Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi, İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi ile Türkiye’nin en büyük

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) öncülüğünde inşa edilen Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi, İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi ile Türkiye’nin en büyük

Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nin yeni hizmet binasının açılışı için geri sayım başladı.

2015 yılının Aralık ayında DOSAB’taki BUTGEM yerleşkesinin yanında temeli atılan projeler hızla yükseliyor. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök’ün de katılımıyla her iki binanın inşaatında incelemelerde bulundu.

Yeni yatırımlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, 13 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösterecek olan Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ile tekstil sektörünün sürdürebilir büyümesine liderlik edeceklerini belirterek, ‘’Yeni teknolojilerin geliştirilmesinde ve yüksek katma değerli üretime geçişte merkezimiz öncü bir rol oynayacak. Bursa iş dünyamız, uluslararası arenada daha güçlü bir konuma ulaşabilmek adına geleneksel ve standart ürünler yerine artık yüksek katma değerli üretime odaklanmalı. Bursa’ya kazandıracağımız Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi’miz sunduğu hizmet ve bu konuda oluşturacağı farkındalıkla firmalarımızın üretim modellerine büyük değer katacak’’ diye konuştu.

 

KOMPOZİT MÜKEMMELİYET MERKEZİ DE YER ALACAK

Katma değeri yükseltmenin yolunun Ar-Ge faaliyetlerine önem vermekten geçtiğini vurgulayan Burkay, akıllı tekstiller, nano ürünler ve üç boyutlu kumaş teknolojilerinin konuşulduğu bir ortamda firmaların geleceği bugünden yakalamaları gerektiğini söyledi. Yeni kurulacak merkezde ‘Moda ve Tasarım Merkezi’ ile ‘Kompozit Merkezi’nin de bulunacağını söyleyen Başkan Burkay, ‘’Uzay ve savunma tekstilleri, spor tekstilleri, kompozit malzemeler, ev teknik tekstilleri, jeotekstiller ve giyim teknik tekstilleri gibi alanlarda bin 100’ün üzerinde test yapabileceğiz. Merkezde oluşturacağımız Ar-Ge atmosferiyle hedeflerimize ulaşma noktasında çok değerli bir projeyi hayata geçirmiş olacağız” dedi.

 

“BTSO MESYEB STANDARTLARI YÜKSELTECEK”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, 65 ayrı meslekte sınav ve belgelendirme hizmeti ile alanında Türkiye’nin en büyük kuruluşu olan Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Kuruluşu’nun (BTSO MESYEB) yeni hizmet binasına ilişkin çalışmaları da yakından inceledi. Bin 240 metrekarelik alana kurulacak olan yeni hizmet binasında modern eğitim ve sınav alanlarının yer alacağını belirten Başkan Burkay, MESYEB’in yeni hizmet binasıyla faaliyetlerini daha etkin ve verimli bir biçimde sürdüreceğini ifade etti. Bursa’da nitelikli iş gücünü ve iş güvenliğini uluslararası standartlara taşımayı hedeflediklerinin altını çizen İbrahim Burkay, “Kent ve ülke ekonomisinin hedeflerine ulaşması için işgücümüzün niteliğinin geliştirilmesi büyük önem taşıyor. Bu vizyon doğrultusunda hayata geçirdiğimiz MESYEB, yeni hizmet binasının da açılmasıyla iş güvenliğinin ve nitelikli iş gücünün uluslararası standartlara ulaşmasına büyük katkı sağlayacak” dedi.

 

Başkan Burkay, Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi ve İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi ile Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi’nin yeni hizmet binasının açılışını çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.    
Bu haber 1457 kez okunmuştur.
Kategori:
27.5.2019 11:22:32 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.