AÖF sınavları Gemlik'te de yapılacak

AÖF sınavları Gemlik'te de yapılacak

31 Ağustos 2016 Çarşamba 18:14

AK Parti Ekonomik İşler Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde (AÜ-AÖF) eğitim görmekte olan Gemlikli öğrencilerin, Eylül ayında başlayacak olan akademik yıldan itibaren sınavlarına Gemlik’te girebileceklerini, kayıt yenileme ve kitapların teminini de Gemlik’te kurulacak AÜ-AÖF Bürosunda yapabileceklerini bildirdi.

Milletvekili Hüseyin Şahin Gemlik’te 2 bin civarındaki öğrencinin sınavlara girmek için Bursa kent merkezine gitmek zorunda kaldıklarını belirterek, “2016-2017 güz dönemiyle beraber Gemlik’te ikamet eden Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, evlerinin yakınındaki kurumlarda sınava girebilecekler. Böylece önemli bir zaman tasarrufu sağlanmış olacak” dedi. Vekil Şahin, Gemlik’teki AÜ-AÖF öğrencilerinden gelen yoğun talep üzerine gerekli girişimleri başlattıklarını belirterek, fakülte yönetiminin de konuya sıcak yaklaştığını ve girişimlerinin olumlu sonuçlandığını söyledi. Öte yandan Milletvekili Şahin’in girişimleri ile İnegöl’deki AÜ-AÖF öğrencileri de 2013-2014 Akademik yılından beri sınavlara İnegöl’de giriyor, kayıt işlemleri ve kitap teminini İnegöl’deki bürodan temin ediyorlar.
Bu haber 1465 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:13:27 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.