İlçe Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

İlçe Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

8 Eylül 2016 Perşembe 14:33

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2016-2017 dönemi öncesinde danışma kurulu toplantısı düzenledi. Hükümet Konağı Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda okul dönüşümleri ile taşımalı eğitimin sorunları da konuşuldu.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Eğitim Bölgesi ilçe Danışma Kurulu, ilçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun başkanlığında toplandı. 2016-2017 eğitim öğretim yılının akademik, öğrenci davranışları ve projele açısından genel bir değerlendirme yapıldığı toplantıda, ilçe genelinde fiziki mekanların, derslik sayılarının her geçen dönem daha da arttığını ifade eden Hüseyin Karatosun; Sağlam ve çok sayıda bina yapabilir, eğitim ve öğretimin kullanımına sunabilirsiniz. Öncelikle öğretmenlerimizin okullarda en verimli şekilde eğitim verebilmeleri, öğrenci-öğretmen ilişkisinin, okul ve aile işbirliğinin en sağlıklı bir şekilde kurulması gereklidir. Okullara güvenli erişim ve güvenli okul ortamının oluşmasına yönelik yaptığımız çalışmalarda hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Okul önlerinde daha önceleri yaşanan sıkıntıları en alt seviyeye çektik, okul yolunun en güvenli düzeye çıkarılması için gerekli tüm emniyet tedbirlerini aldık dedi. Eğitim öğretim faaliyetlerinde kaliteyi artırma yönelik yapılacak çalışmalar ve okullarımızın proje hazırlama kapasitesini artırmaya yönelik çalışmaların da değerlendirildiği danışma kurulu toplantısında Hüseyin Karatosun şunları söyledi: artık proje yapmadan destek almanız çok zor. Hedefinizi amacınızı bir proje haline getirip sunduğunuzda ise kaynak meselesi diye bir durum yok. Gerek bölgesel gerekse ulusal ve uluslar arası fonlarla destek almak mümkün. Okullarımız da proje üretme konusunda daha bilgili ve tecrübeli, bizim şimdiki hedefimiz proje üretme kapasitemizi yükseltmek. Okul öncesi okullaşma oranlarının artırılmasına yönelik yapılacak çalışmalarının da ele alındığı toplantıda Hüseyin Karatosun; Eğitim yaşının ne kadar aşağı çekilirse hayat boyu eğitimin sürdürülebilirliği sağlanırsa, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etmekte daha başarılı olacağız. Hayat boyu öğrenmeye yönelik eğitim faaliyetlerinde özellikle dezavantajlı gurupların ailelerine yönelik eğitim çalışmaları yapmaktayız. Bu ailelerin sıkıntısının çözümlenmesi eğitim alanında aile kaynaklı meselelerin en aza indirilmesine fırsat verecektir dedi.

Toplantıda şu konular ele alındı

-Örgün eğitim ve yaygın eğitimin istek ve ihtiyaçlarının belirlenmesi

- Eğitimde kurumlar arası işbirliği ve kordinasyon

-Okul öncesi eğitim ile ilgili çalışmalar

-Eğitime kaynak aktarılması için yapılacak çalışmalar

-Eğitimde kalitenin arttırılması için yapılacak çalışmalar

-Okul toplum bütünleşmesine yönelik yapılabilecek çalışmalar

-Taşımalı eğitimin sorunları ve çözüm önerileri

-6287 sayılı yasa (4+4+4) okulların ayrılması, dönüştürülmesi

 

-Eğitim projelerinin önerilmesi geliştirilmesi ve desteklenmesi
Bu haber 1175 kez okunmuştur.
Kategori:
19.3.2019 05:41:29 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.