THK 9 araç ile deri toplayacak

THK 9 araç ile deri toplayacak

8 Eylül 2016 Perşembe 14:53

Türk Hava Kurumu her yıl olduğu gibi bu kurban bayramında da kurban derisi toplayacak. Bayram süresi boyunca 9 araç ile ilçe genelinde hizmet sunacak olan THK Orhangazi şubesi Başkanı Muharrem Kolay, bağışlarınız ülkemiz için çok önemli dedi.

Türk Hava Kurumu (THK) Orhangazi Şubesi Başkanı Muharrem Kolay, vatandaşları kurban derisini bağışlarken dikkatli olmaları konusunda uyararak, milletimiz bu bayrama çok önem vermekte imkânı olan olmayan kurban kesmek için gayret gösterir ve bu bir sosyal yardımlaşma aynı zamanda insanlar arasındaki bağların kuvvetlenmesine vesile olur dedi. Her yıl kurban bayramında deri toplayan Türk Hava Kurumu Orhangazi Şubesi, yaklaşan kurban bayramında da deri toplayacaklarını açıkladı. Orhangazi’den birçok öğrenciyi Havacılık ile tanıştıran THK, Kurban derileri için harekete geçti. Türk Hava Kurumu Orhangazi Şubesi Başkanı Muharrem Kolay, yaklaşan kurban bayramında her yıl olduğu gibi bu yılda deri toplayacaklarını söyledi. Kolay yaptığın açıklamada şu ifadelerine yer verdi. 2860 Sayılı yardım toplama kanunu gereğince; geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yılda şubemiz tarafından kurban derileri toplanacaktır. Vereceğiniz kurban derisi yardımları ile; havacılığımızın güçlenmesine, her yıl binlerce gencimize ücretsiz havacılık eğitimi verilmesine orman yangınlarına havadan müdahale edilmesine, Türkiye’nin, ilk havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ile Ülkemizin hizmetinde bulunmasına hastaya ve yaralılara hava ambulans desteği verilerek vatandaşlarımızın sağlığını kazanmasına katkıda bulunmasına yardımcı olmanın gurur ve huzurunu yaşayacaksınız. Kurban derileri görevli teşkilatımız tarafından makbuz karşılığında toplanacaktır.  Deri toplama merkezi, göl yolu trafik lambaları yanında ki eski DSİ garajı olup, görevlilere teslim edilmeyen kurban derileri Türk Hava Kurumu Şube binası önünde veya eski DSİ garajındaki depoda, THK görevlilerince teslim alınacaktır. Ayrıca köylerden 3 şehirden 8 araçla toplama yapılacaktır. Derisini ulaştıramayan vatandaşlarımız şube telefonumuzu arayarak derilerini aldırtabilir. Şube Tl No: 0224 573 32 33. Bu vesile ile tüm Orhangazili halkına teşekkür eder yardımlarının devamını dileriz.’
Bu haber 1473 kez okunmuştur.
Kategori:
19.3.2019 05:41:46 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.