Dergi satanlara itibar etmeyin

Dergi satanlara itibar etmeyin

5 Ekim 2016 Çarşamba 14:00

Orhangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Amirliği, son zamanlarda yine artış gösteren istismarlar hakkında vatandaşları bilinçlendirdi. 

Özellikle engelli vatandaşlar adına satışı yapılan dergi ve kırtasiye ürünleri konusunda broşür çalışması yapan ekipler bazı iş yerlerine afişler astı. Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi Şubesi Başkanı Emrullah Akçay ise; özelikle ilçe dışından gelen engelliler adına kalem, dergi, boyama kitabı, mendil gibi şeyler satarak güya engellilere yardım ediyoruz, tekerlekli sandalye alıyoruz sözüyle insanımızın duygularını istismar edenlere itibar gösterilmemesini istedi.  Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi Şubesi Başkanı Emrullah Akçay, zaman zaman köylerimize ve evlere giderek özellikle yufka yürekli annelerimizin duygularını istismar etmekteler. Oysaki bu kişilerin almış olduğu izinler sadece kendi illerinde yardım toplamayı kapsamakta o izin yazısıyla başka bir yerde yardım toplayamazlar. Türkiye Sakatlar Derneği Orhangazi Şubesi Başkanı Emrullah Akçay; her fırsatta da engelli istismarına yönelik açıklama yaptığını, engellilerin dilenci ve muhtaç olmadığını vurgulayarak engellilerimizin ve özellikle Orhangazi Sakatlar Derneğinin adını kullanarak satış yapanlara ve yardım toplayanlara asla inanmayınız ve 155 polis yâda 156 alo jandarmayı arayarak ihbar ediniz dedi.
Bu haber 1482 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2019 18:10:27 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima