İtfaiyeden anız yangını uyarısı

İtfaiyeden anız yangını uyarısı

6 Ekim 2016 Perşembe 12:15

Son günlerde çevre kirliliğine yol açan plastik ve lastik gibi ürünlerin şuursuzca yakılması İtfaiye Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. 

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte çevrede hava kirliliğine yol açan lastik, plastik ve kablo gibi ürünlerin şuursuzca yakılması tepkilere yol açıyor. Vatandaşların özellikle belediye mücavir alanları içinde mahalle ve sokak aralarında yaktıkları bu tür ürünlerin hava kirliliğine neden olduğunu hatırlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye yetkilileri, bu tür hadiseler çevrenin tahribatına yol açtığı gibi hava kirliliğine de neden olduğunu belirterek :"Halkımız yakacağı ürünleri yakarken iyi düşünmeli. Çevreyi ve havayı kirleten her türlü yangın ilçemizin kirlenmesine tabiatın ve tabiat içindeki karıncadan böcekten tutun da her türlü canlının şuursuzca yanıp yok olmasına yol açtığı gibi çıkan pis dumanıyla da havamız kirletilmektedir. Orhangazi’nin havası durup dururken şuursuzca kirletilmektedir. Halkımız çevreyi rahatsız edecek her türlü yangından kaçınmak zorundadır. Yakılacak ürünleri bin düşünüp ona göre yakmalıyız" dedi. Her harekette cezai işlemden yana olmadıklarını hatırlatan İtfaiye yetkilileri, öncelikle bilinç kazandırılmasının yanında çevre bilincinin de esas olduğunu hatırlatarak "Her Orhangazili, Orhangazi’nin havasını suyunu velhasıl çevreyi kirletmemek için kararlı, azimli ve bilinçli davranmak zorundadır" dedi.
Bu haber 1078 kez okunmuştur.
Kategori:
20.10.2019 18:14:00 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima