Elektrikli ısıtıcılara rağbet arttı

Elektrikli ısıtıcılara rağbet arttı

6 Ekim 2016 Perşembe 12:20

Orhangazi’de havaların soğuması ile birlikte soba ve elektrikli ısıtıcılara olan talep arttı. Özellikle büro gibi çalışma ortamında çalışanlar elektrikli sobalara yoğun talep gösteriyor. 

Genelde fiyatlar 95 TL’den başlıyor, 200 TL’ye kadara çıkıyor. Fiyatlar modele göre çok fazla çeşitlilik gösteriyor dedi. Geçtiğimiz yıllarda artan doğalgaz faturaları sebebiyle bazı evlerin doğalgazı bırakıp yeniden kömür ve odun sobasına geçtiklerini söyleyen soba satıcıları fiyatların uygun diler. Elektrikli ısıtıcı alırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında da bilgilendirmede bulunan satıcılar; Isıtıcılarda garanti ve servis hizmet kalitesi de çok önemli. Elektrikli soba alacaklar bunlara mutlaka dikkat etsinler ki sonradan sorun yaşamasınlar diye konuştu. Öte yandan vatandaşlar ısınma amaçlı sobaların yanında daha fonksiyonlu olan kuzinelere rağbet gösteriyor. Gelişmiş fırınların ve daha modern sobaların çıkmasıyla kullanımı azalan kuzinelerin yeniden gözde hale geldiğini satıcılar, bu durumu kuzine sobaların çok fonksiyonlu kullanılmasına bağladı. sobacılar, Kalın sacdan imal edilen kuzinelerin üst kısmında ateş yanar. Alt kısmında ise yemek pişirilir. Yani sadece ısınma amacıyla kullanılmaz. Yıllardır bu işi yapıyorum. Kuzine kullanımı yok olmaya yüz tutmuşken son yıllarda yeniden canlandı. Vatandaşlar özellikle köylerinde hem fırın hem soba kullanmaktansa iki işe de yarayan kuzineyi tercih ediyorlar dedi.   
Bu haber 1051 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:07:55 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.