Rekolte beyanı 24 Ekim'de son

Rekolte beyanı 24 Ekim'de son

18 Ekim 2016 Salı 11:04

Orhangazi Zeytin Tarım ve Satış Kooperatifi rekolte beyanı alımlarının  24 Ekim’de sona erdirecek. 

Orhangazi Zeytin Tarım ve Satış Kooperatifi başkanı Remzi Bayram üreticilere rekolte beyan uyarısında bulundu. Bayram yaptığı açıklamada; Birliğimiz 2016-2017 kampanya dönemi için rekolte beyan alımlarına 22 Eylül’de başladı. Rekolte beyan dönemi, 24 Ekim Pazartesi gününe kadar devam edecek dedi. Bayram, 2016-2017 ürün hasat döneminin başladığını belirterek, Marmarabirlik ana sözleşmesi ve ortakların yükümlülükleri gereği 22 Eylül Perşembe gününden itibaren ortaklardan rekolte beyanı alınmaya başlanıldığını bildirdi. Bu yıl rekolte tahminlerinin geçtiğimiz yılın üzerinde olduğunu ifade eden Bayram, bölgesel farklılıklardan dolayı henüz genel rekolte tahmini yapılamadığını kaydetti.

KOTASIZ ALIM İÇİN GERÇEKÇİ BEYAN ŞART

Bu süreçte rekolte beyanlarının fiyatlandırma politikası için büyük önem taşıdığını dile getiren Remzi Bayram, Ortaklarımızın verebilecekleri miktarı beyan ederek gerçekçi beyanda bulunmaları gerekmektedir. Yüksek rekolte beyanı verildiği taktirde kota uygulaması yeniden önümüze gelecektir. Kotayı koyacak olan da kaldıracak olan da ortaklarımızdır" dedi.

BEYAN VERMEYENDEN ALIM YOK

 

Öte yandan Orhangazi Zeytin Tarım ve Satış Kooperatifi Başkanı Remzi Bayram, ortakların beyan edeceği rekolte miktarının, ortaklık giriş beyannamesindeki taahhüt miktarından fazla olamayacağına da işaret ederek, “Ortaklarımız rekolte beyanı verirken olası bir kota uygulaması yapıldığında, ben ne kadar çok rekolte beyanı verirsem o kadar fazla kota çıkar mantığıyla hareket etmemelidir. Çünkü kota uygulamasında, her ortağın son 5 yıl teslim ettiği ürün miktarı baz alınmaktadır. Aynı zamanda bu dönemde rekolte beyanında bulunmayan ortaklardan da ana sözleşme gereği ürün alınmayacaktır” ifadelerini kullandı. 22 Eylül’den itibaren başlayan rekolte beyanlarında 1750 ortağın beyanda bulunduğunu ifade ederek bu ortaklarımız 2 bin 600 ton rekolte beyanında bulunmuştur dedi. Bayram ortaklara seslenerek rekolte beyanlarını son güne bırakmayın dedi.
Bu haber 1406 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2019 06:31:36 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima