Zeytinde beklenti gerilemesi

Zeytinde beklenti gerilemesi

26 Ekim 2016 Çarşamba 19:25

Marmarabirlik rekolte beyanı alım dönemi tamamlandı. Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi, geçen yıl 1 bin 500 ton olarak aldığı rekolte beyanını bugün 3 bin 65 ton alabildi. Geçen yıla oranla bu yıl üretimde de azalma gözlenirken, Marmarabirlik Başkanı Remzi Bayram, rekolte alımlarına göre bu yılki ürün miktarında düşüş olduğunu tahmin ediyoruz dedi. 

Marmarabirlik’in yaklaşık 1 aydır devam eden rekolte beyanı alım süresi tamamlandı. Eylül ayında başlayan rekolte beyanı alım süresi boyunca Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nde 3 bin 65 ton rekolte beyanı alındı. Marmarabirlik Orhangazi Kooperatifine bu yıl 2 bin 182 ortak rekolte beyanında bulundu.

GEÇEN YILIN ALTINDA

Marmarabirlik Orhangazi Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nin geçen yılki verilerine göre bu yıl alınan rekolte beyanı geçen yılın altında kaldı. Geçen yıl 2 bin 400 civarında ortak kooperatife 3 bin 500 ton rekolte beyanında bulunurken, bu yıl bu rakamın düşüş yaşadığı gözlendi.

ÜRÜN BU YIL GEÇEN YILDAN AZ

 

Marmarabirlik Orhangazi Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Remzi Bayram, rekolte beyanına göre geçen yıl ile bu yıl arasında fark olduğunu belirterek, geçen yıl aldığımız 3 bin 500 ton rekolte beyanına karşılık bu yıl 3 bin 65 ton rekolte beyanı alabildik. Bu da Orhangazi bölgesinde ürün rekoltesinin geçen yıldan da az olduğu anlamına geliyor dedi. Remzi Bayram, rekolte beyanı ile Orhangazi genelindeki rekolte miktarı arasında doğru orantı olduğunu da belirterek, bizim tahminlerimiz bu yıl geçen yıldan da az bir ürün rekoltesi olacak dedi.  
Bu haber 1203 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:07:26 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.