Terminal'de aşure ziyafeti

Terminal'de aşure ziyafeti

30 Ekim 2016 Pazar 12:49

Orhangazi’nin saygın iş adamlarından Orhangazi Tur ve Pamukkale Seyahat Acentesi işletme sahibi Halil Sevinç Muharrem ayı sebebiyle terminal esnafına ve yolculara aşure ikramında bulundu. 

Orhangazi Tur yetkililerinin de katıldığı aşure dağıtımında ilgi oldukça yüksekti. Cuma namazı sonrasında düzenlenen aşure dağıtımına Orhangazi Terminali esnafı da ilgi gösterdi. Yaklaşık 500 kişilik aşure ikramında bulunan Halil Sevinç; davetlerini kırmayarak katılanlara teşekkürlerini sundu. Aşurenin önemine de değinen Sevinç;  Muharrem ayının önemine vurgu yaparak aşurenin paylaşma dayanışma ve kardeşlik ayı olduğunu söyledi. Aşurenin, farklı kültürlerin birlikte bir arada yaşamasına olanak sağladığını vurgulayan Halil Sevinç, Muharrem ayı ilahi bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Aşure paylaşma, birliktelik, dayanışma ve kardeşliktir. Bizlerde bu birlik ve beraberliğe katkı sunmak için esnafımıza aşure dağıttık. Aşure farklı ürünlerin bir araya gelmesi ile oluşan büyük bir lezzettir. Dolayısıyla aşure bizlere bu anlamda farklılıklarımızla birlikte bir arada yaşama kültürünü de hatırlatıyor ifadelerini kullandı.
Bu haber 1000 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:37:08 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.