Başkan Bursa Hayat Gazetesi'ne röportaj verdi

Başkan Bursa Hayat Gazetesi'ne röportaj verdi

30 Ekim 2016 Pazar 16:08

Belediye başkanı Neşet Çağlayan, Bursa Hayat Gazetesi ve Bursa Hayat Web TV’ye, Orhangazi'yi, Zeytin ve Turşu Festivali'ni anlattı. 

Bursa Hayat Gazetesi ve Bursa Hayat Web TV Yönetim Kurulu Başkanı Nazım Maral ve yöneticiler Nejat Kirbulut ve Furkan Kahraman Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ı ziyaret etti. Hayat Gazetesi için başkan Çağlayan ile bir röportaj gerçekleştiren gazete yöneticileri başkan Çağlayan’dan projeleri ile ilgili bilgi aldı. Başkan Çağlayan, Hayat Gazetesi’ne verdiği röportajda Orhangazi Belediyesi’nin çalışmaları ve geleceğe dair projeleri anlattı. Çağlayan, Orhangazi’nin en önemli meselesi olan alt yapı ve üst yapı çalışmalarını tamamlama aşamasına geldiklerini belirterek, alt yapıdan sonra artık ilçenin şehirleşme ve ilçenin ihtiyacı olan büyük projeler için çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Çağlayan, Balgöç Sosyal Tesis Projesinin inşasına başlandığını belirterek, bununla birlikte Kültür Merkezi, Göl Projesi ve Nadır Deresinin islahı ile birlikte bölgede yapılacak olan sosyal donatı alanlarının Orhangazi’yi bambaşka bir kimliğe kavuşturacağını ifade etti.

GÜNDEM: ZEYTİN VE TURŞU FESTİVALLERİ

 

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 6-7 Kasım tarihlerinde Orhangazi’de iki ayrı festivalin de düzenleneceğini belirterek, 6 Kasım tarihinde Zeytin Festivali, 7 Kasım tarihinde ise Turşu Festivalini gerçekleştiriyoruz. Zeytin Festivali bu yıl 38.yılını geride bırakıyor. Bölgemizin kaliteli sofralık zeytininin tanıtımı için bu festivali çok önemsiyoruz. Aynı şekilde Orhangazi’nin en önemli üretim değeri olan Turşumuz için de festivalimizi bu yıl 3.kez gerçekleştiriyoruz. Turşu Festivalimiz sayesinde de ilçemiz için en önemli ekonomik kaynağı olan Turşumuza da değer katmak için uğraş veriyoruz dedi.  
Bu haber 1225 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:31:54 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.