Turşu Festivali coşkusu

Turşu Festivali coşkusu

7 Kasım 2016 Pazartesi 18:34

Orhangazi’de, Gedelek turşunun markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla, bu sene üçüncüsü düzenlenen Gedelek Turşu festivali; Kaymakamlık, Orhangazi Belediyesi, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası, Gedelek Mahallesi Muhtarlığı, Gedelek Köyü Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile sayısız etkinliği ve renkli programı ile hafta sonu yapıldı. 

Gedelek Turşu Festivali, Gedelek Mahallesi meydanında Mehteran grubu eşliğinde Gedelek Pınarbaşı’ na yapılacak kortej yürüyüşüyle başladı. Açılış Konuşmaları ve halk dansları ile devam edecek festivalde, festival alanında kurulan stantlar protokol tarafından ziyaret edildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İç İşleri Eski Bakanı Efkan Ala, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orhangazi Belediye başkanı Neşet Çağlayan ve birçok değerli isim festivale katılarak, turşucularımızı yalnız bırakmadı. Sağanak yağmura rağmen festivale ilgi yoğundu.

GEDELEK’E ERKAN ŞAMCI’DAN TAM NOT

Yazar, Radyo, Televizyon Programcısı Erkan Şamcı program çekimini Gedelek’te gerçekleştirdi. En iyi stand ödüllerinin dağıtıldığı, stant açanların birbirleriyle kıyasıya rekabet ettiği ‘’En güzel stant yarışması’’ renkli görüntülere sahne oldu. Geçtiğimiz yıl, sosyal medyada fenomen olan, sesiyle dikkat çeken Aysun Taşçeşme ve Çalgıcılar Mektebi Grubu, festival konuklarına eğlenceli anlar yaşattı.

 Festivalin ikinci günü, ünlü Türk yemek uzmanı ve yemek yazarı Emine Beder, 3.Gedelek festivaline konuk oldu. Emine Beder ile “Turşuya Yakışan Yemekler” yarışması ikinci güne damgasını vurdu. 

İkinci gün programı kahvaltı ve stant ziyaretleri ile başladı.

 

Gedelek Turşu Festivalinin ikinci günü protokol üyelerinin kahvaltı programı ile başladı. Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi TSO Başkanı Ergün Efendioğlu kahvaltının ardından Turşu Festivali stantlarını gezdi. Çocuklar için oluşturulan oyun alanları ve diğer bir çok etkinliğin gerçekleştirildiği ikinci gün programı renkli görüntülere sahne oldu.
Bu haber 1363 kez okunmuştur.
Kategori:
18.7.2019 06:31:28 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.
Gaziantep Klima Servis Gaziantep Klima Montaj Gaziantep Klima