TÜRK MERMERİNE HİNDİSTAN İLGİSİ

TÜRK MERMERİNE HİNDİSTAN İLGİSİ

7 Kasım 2016 Pazartesi 18:36

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde TÜYAP ve MADSİAD destekleriyle ikinci kez düzenlenen ‘Bursa Blok Mermer Fuarı’ sona erdi. 4 gün boyunca 41 ülkeden 20 bine yakın iş profesyonelinin ziyaret ettiği fuar, sektörün ihracatına büyük değer kattı.

 

 

Bursa’yı fuarcılıkta Türkiye’nin merkezi yapma kararlığıyla çalışmalarını sürdüren BTSO ve stratejik ortağı TÜYAP Bursa Fuarcılık işbirliğinde Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) destekleriyle düzenlenen ‘Bursa 2. Blok Mermer Fuarı’, sektöre yeni soluk kattı. Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda, bu yıl 14 farklı ülkeden 200’ü aşkın firma stant açtı. Doğal taş ve blok mermer sektörünün kalbinin attığı fuar, aynı zamanda Türk firmalarının yeni müşteriler kazanmasını sağladı. 

“TÜM ÜRÜNLER SATILDI”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin sahip olduğu sanayi alt yapısı ve katma değerli üretiminin fuarcılık faaliyetleri sayesinde güç kazandığını söyledi. BTSO olarak TÜYAP Bursa Fuarcılık işbirliğiyle kent ekonomisine değer katan çok sayıda fuar kazandırdıklarını söyleyen Başkan Burkay, 2.’si düzenlenen Bursa Blok Mermer Fuarı’nın yüzde 41’lik rekor büyüme ile gerçekleştiğini vurguladı. 4 gün boyunca sektörün kalbinin Bursa’da attığını ifade eden Başkan Burkay, fuar boyunca sergilenen blok mermerlerin tamamının satıldığını söyledi. Başkan Burkay, “Sektörümüzün talepleri doğrultusunda hayata geçirdiğimiz Blok Mermer Fuarı, sektöre ve ülke ihracatına büyük değer kattı. Bursa’nın ortak aklının gücüyle hayata geçirdiğimiz Blok Mermer Fuarımız, sektörde ülkemizin lider fuarlarından birisi haline geldi” dedi.

HİNDİSTAN’DAN TÜRK MERMERİNE YOĞUN İLGİ

 

MADSİAD Başkanı Erol Efendioğlu, Bursa 2. Blok Mermer Fuarı’nın kent turizmine ve ticaret hayatına da büyük katkı sağladığını söyledi. Fuarda geçen yıla göre sergilenen blok mermer sayısının 2 kat arttığını hatırlatan Efendioğlu, “BTSO’nun vizyonu ve TÜYAP’ın tecrübesi ile hayata geçirdiğimiz Bursa Blok Mermer Fuarı, sektörümüzün ihracatına büyük ivme kazandırdı. Bu sene fuarımızda özellikle Hindistan’dan gelen firmalar yoğun ilgi gösterdi. İki ülke arasındaki kotaların kalkmasından dolayı blok mermerlerin büyük bir çoğunluğu Hindistan’a satıldı. İki yılda marka haline gelen fuarımızın bundan sonra da büyüyerek devam edeceğine inanıyor, BTSO ve TÜYAP’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Fuar, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve TÜYAP yurtdışı ofisleri koordinasyonu ile sektör ticaretinin hareketli olduğu Çin ve Hindistan başta olmak üzere; Arnavutluk, Almanya, A.B.D., Azerbaycan, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Güney Kore, Gürcistan, Hollanda, Irak, İran, İsrail, İspanya,  İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, K.K.T.C., Kuveyt, İngiltere, Libya, Lübnan, Mısır, Polonya, Rusya, Sudan, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan’dan gelen doğaltaş ithalatçılarına ev sahipliği yaptı.   
Bu haber 1022 kez okunmuştur.
Kategori:
27.5.2019 11:25:34 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.