Halk Eğitim'de kurs atağı

Halk Eğitim'de kurs atağı

7 Kasım 2016 Pazartesi 18:47

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi 2016-2017 kurs yılı faaliyetleri kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşlar için kurs açtı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü hizmet binasında ve Tuna İlk Okulu’nda açılacak olan kurslar kadın ve erkekler için ayrı ayrı oluşturulacak.

Orhangazi’de Halk Eğitim Merkezi´nin açtığı kurs başvuruları sürüyor. Birçok branşta kurs açan Halk Eğitim Merkezi 2016-2017 kurs yılında da okuma yazma kursu açacağını açıkladı. ORHEM Müdürü Mahmut Yordam yaptığı açıklamada; Merkezimizde Pazartesi-Çarşamba-Cuma akşamları saat 18:00-21:00 saatleri arasında bayanlar için, Salı ve Cuma saat 18:00-21:00 saatleri arasında da erkekler için okuma yazma kursları başlamıştır. Ayrıca orkent bölgesinde oturan vatandaşlarımız için Tuna İlkokulunda okuma-yazma kursu açılacaktır. Kursumuza katılmak isteyenlerin merkezimize başvurmaları rica olunur.

KALORİFER KURSU KAYITLARI SÜRÜYOR

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi 2016-2017 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte birçok alanda kurs açmak için kolları sıvadı. Geçtiğimiz dönem 15 bin kurs açarak yaklaşık 20 bin kişiye kurs veren Orhangazi Halk Eğitim Merkezi, bu yılda Kalorifer Ateşçiliği Kursu açacak. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından önümüzdeki pazartesi başlayacak olan kalorifer ateşçiliği kursu, kalorifer yakma konusunda katılımcılara teorik ve uygulamalı bilgilerle sunulacak.

EVCİL HAYVANLAR İÇİN ÖZEL KURS

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez başlatılacak olan Pet Shop Kursu hakkında Halk Eğitim Müdürü Mahmut Yordam bilgiler verdi. 64 saat sürecek kurs hakkında bilgi veren Yordam, bu kursumuz evcil hayvan bakımı yapan herkes için çok önemli bir kurstur. Orhangazi Belediyesi Veteriner Teknikeri Erol Demir tarafından verilecek kurslarımız önümüzdeki hafta itibari ile başlayacak. Kurslarımıza dahil olmak isteyen vatandaşlarımızı Halk Eğitim Merkezi’ne davet ediyoruz dedi.

HEM’DE EMLAKÇILIK KURSU BAŞLIYOR

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından emlak danışmanlık kursu açılacağı belirtildi. Orhangazi Halk Eğitim Merkezi ve Orhangazi Emlakcılar Derneği’nin yaptığı protokol sonucu en az lise mezunu olmak şartıyla herkesin katılabileceği öğrenildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Orhangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yetkilileri, Emlak danışmanlık kursu için ilçemizde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile görüşerek bünyelerinde kurs açmaya karar verdik. Açılacak olan kursumuz 1 ay sürecek ve kursun akabinde kursiyerlerimiz belgelerini alacaklar.

TOKİ’YE NAKIŞ VE GİYİM KURSU AÇILIYOR

 

Çeşitli sebeplerden dolayı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü hizmet binasındaki kurslara katılamayan kursiyerlerin ayağına kurs imkânı götüren ORHEM, TOKİ bölgesinde kurs açıyor. Açılacak kurslar hakkında bilgi veren ORHEM Müdürü Mahmut Yordam; İlçemizin TOKİ bölgesinde ikamet eden vatandaşlarımız için 3. etapta bulunan dersliklerde Halk Eğitim Kursları açılacaktır. TOKİ bölgesinden kurs talep eden vatandaşlarımızın Halk Eğitim Merkezine gelerek kurs başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. İlk etapta başvuruları bitmek üzere olan Kurdele Nakışı ve Giyim kursu açılması planlanmaktadır. Yeterli talep (en az 12 kişi) olduğu takdirde diğer kurslarımızda TOKİ bölgesinde açılacaktır. Ayrıntılı Bilgi İçin 0224 573 13 11 numaralı irtibat hattından kendilerine ulaşılabilir olduğunu söyleyen Yordam, TOKİ’deki kurs merkezi olarak ise Gönüllü Evi’nin daha önceden kullandığı alan olacağını duyurdu.
Bu haber 1547 kez okunmuştur.
Kategori:
21.3.2019 01:33:07 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.