Zeytin Festivali'nde 38. yıl coşkusu

Zeytin Festivali'nde 38. yıl coşkusu

7 Kasım 2016 Pazartesi 18:58

Bu yıl 38.si gerçekleştirilen Orhangazi Zeytin Festivali, Cumhuriyet Alanı'ndaki kutlama programı ile tamamlandı. Milletvekilleri, ilçe prokotolü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Zeytin Festivali, protokolün katılımı ile Kaymakamlık binası önünden Cumhuriyet Alanına kadar süren kortej yürüyüşü ile başladı. Alandaki programda ise konuşmalar, gösteriler ve yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesi ile festival programı tamamlandı.

38.Orhangazi Zeytin Festivali Kutlama programı Cumhuriyet Alanında yapıldı. Hafta boyunca festival kapsamında devam eden çeşitli yarışmaların yanı sıra, festival kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu. Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Askerlik Şubesi başkanı Per.Yzb.Gökhan Su, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat Salman, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, CHP İlçe başkanı Hikmet Değerli, MHP İlçe başkanı Necati Güneş, siyasiler, STK temsilcileri, bürokratlar Kaymakamlık binası önünden Cumhuriyet Alanına kadar Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

ALANDA RENKLİ GÖSTERİLER

Cumhuriyet Alanındaki kutlama programı Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz ve Belediye Başkanı Neşet Çağlayan´ın Atatürk Anıtı´na festival çelengini sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından günün ilk konuşmasını Orhangazi Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Orhangazi´deki zeytincilik ve zeytin ticareti ile ilgili bilgi aktardı. Programda sırası ile Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan birer konuşma yaptı.

MEHTERAN VE HALKOYUNLARI GÖSTERİLERİ BEĞENİLDİ

Programda daha sonra Tarihi Mehteran ekibi bir gösteri sunduktan sonra Orhangazi Belediyesi Halkoyunları Ekipleri farklı yörelerden oyunlar sahnelediler. Halkoyunları gösterileri büyük beğeni topladı.

YARIŞMALARDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

 

Zeytin Festivali kapsamında  düzenlenen Zeytinyağlı Yemek, zeytinyağlı tatlı, zeytin dane, zeytin bahçe bakım ile kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenler, protokol üyeleri tarafından ödüllendirildi. Festival kutlamalarının son bölümünde ise festivalin en önemli etkinliklerinden olan Zeytin Kervan Geçiş yarışması düzenlendi. Kervan geçiş yarışmasında birinciliği Paşapınar Mahallesi elde etti. Program alanda Ak Parti Kadın Kolları mensuplarının açtığı 15 Temmuz Fotoğraf Sergisinin gezilmesi ile sona erdi.  
Bu haber 1297 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:37:41 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.