OTSO, girişimcilik eğitimi açıyor

OTSO, girişimcilik eğitimi açıyor

8 Kasım 2016 Salı 15:04

Orhangazi ‘de kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programı olan KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Orhangazi TSO’da başlıyor.

KOSGEB Girişimcilik desteklerinden yararlanmak için eğitime katılım şartı aranıyor. 1 Aralık-9 Aralık tarihlerinde 4 gün gerçekleştirilecek Girişimcilik Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerinin mülakatları Eğitmen Tülin Karaatlı tarafından yapılacak. Mülakatlar sonucunda 30 kişilik bir sınıf oluşturulacak.

Girişimcilik Eğitimi Programında,  kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, iş fikri geliştirmesinin öğretildiği derslerde, iş kurma süreçleri, pazar bulma, finansal planlama ve yönetim, üretim planı, insan kaynakları yönetimi, markalaşma ve marka yönetimi eğitimleri veriliyor.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Eğitimden Sorumlu Komisyon üyesi Sibel Binici yaptığı açıklamada;  “ Kendi işini kurma hayalleri olan tüm girişimcilerin bu eğitimlerden faydalanıp hayallerini gerçekleştirebilecek bir fırsat elde edeceklerini dile getirerek, Dünyanın bugün ulaştığı rekabet ortamında ancak ve ancak yeni değerler üretebilen, rekabet gücünü geliştiren, farklı ve yeni girişimler başarılı olabilecektir” dedi.

KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN SON BAŞVURU TARİHİ 25 KASIM CUMA

Eğitime katılmak isteyen tüm girişimcilerin, bugün itibariyle 25 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar, Orhangazi TSO KOSGEB Temsilciliğinden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurmaları ya da www.kosgeb.gov.tr adresinde yer alan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuru formunu  doldurup 0 224 573 81 73 numaraya faks veya bilgi@orhangazitso.org.tr mail adresine göndermeleri yeterli olacak.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere, yapacakları iş için bir yılda toplam 50.000 TL hibe verilecek. Destek miktarlarına göre, işyeri açacak olan girişimcilerin harcadıkları masraflarının erkeklerde %60’ ı, bayan, engelli, şehit ve gazi yakınlarına ise % 80’ inin geri ödemesiz olacak şekilde destekleneceği belirtildi. Ayrıca eğitimi tamamlayan girişimci makine ve teçhizat alımlarında 100.000 TL faizsiz kredi kullanma imkânını yakalıyor.

 

Tamamen ücretsiz olan bu eğitim, genel katılıma açık olmakla beraber 30 kişi ile sınırlıdır ve devam zorunluğu bulunmaktadır. Eğitimi başarı ile tamamlayan girişimci adayları sertifika alarak Yeni Girişimci Desteğine başvuru hakkı kazanacaklar.
Bu haber 783 kez okunmuştur.
Kategori:
26.5.2018 11:22:22 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.