Okullarda TEOG denetimi

Okullarda TEOG denetimi

9 Kasım 2016 Çarşamba 11:52

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 23-24 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı(TEOG) öncesinde ilçedeki okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından tüm mahalle okulları ziyaret edildi. TEOG sınavı öncesinde yapılan ziyarette sınav salonlarında incelemelerde bulunan yetkililer; 23-24 Kasım tarihlerinde iki oturum halinde yapılacak olan TEOG sınavına hazırız dediler. Karatosun verdiği bilgilerde; rutin olarak da sürdürdüğümüz ziyaretlerde TEOG sınavı ve yetiştirme kurslarının hazırlık çalışmaları ile okullarımızın ihtiyaçları yerinde tespit edildi. İdareci ve öğretmenlerimizle toplantılar yapılarak Eğitim Öğretim konusunda tavsiyelerde bulunuldu. Personelimizin de fikir ve görüşleri alınarak Ortak Aklın kullanılması hususunda çalışmalar yapıldı dedi.

BİN 029 ÖĞRENCİ TEOG’A GİRECEK

 

23-24 Kasım tarihlerinde Orhangazi genelinde toplam bin 29 8´inci sınıf öğrencisi TEOG sistemi kapsamında iyi bir liseye girmek için merkezi sınavlarda yarışacak. 41 sınav salonunda 90 görevlinin yer alacağı ortak sınav ile ilgili tüm hazırlıkların yapıldığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, Çakırlı, Orhangazi olarak bu sınava hazırız. Bugün ve yarın olmak üzere deneme sınavı düzenliyoruz. 2016-2017 eğitim öğretim döneminde ben öğrencilerimin başarılı sonuçlar alacağından eminim dedi.
Bu haber 1137 kez okunmuştur.
Kategori:
17.2.2019 03:40:47 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.