Yapılandırma 25 Kasım'da sona eriyor

Yapılandırma 25 Kasım'da sona eriyor

12 Kasım 2016 Cumartesi 12:55

Orhangazi Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun hükümleri konusunda bilgi verip, 31 Ekim 2016 olan yapılandırma fırsatının yoğun ilgiden kaynaklanan sebeple 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatıldığını söyledi. 

Orhangazililerin vergi barışına büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin; amacımız kanunla vatandaşlarımızın borç yükünün azaltılması, Vergi ihtilaflarının sonlandırılması, bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması gibi çeşitli alanlarda düzenleme yapan ve toplumun her kesimine hitap eden kanundan borcu olan mükelleflerimizin azami ölçüde faydalanmalarını sağlamaktır” dedi.

PEŞİN ÖDEMEK AVANTAJLI

Kanundan yararlanmak isteyenlerin önemli avantajlarından biride Peşin Ödeme seçeneğinde olduğunu belirten Sezgin, sözlerini şöyle tamamladı: Mükelleflerimize peşin ödemeyi tekrar hatırlatmak istiyorum kanun kapsamında yapılandırılan borçların peşin olarak 30 Kasım 2016 tarihine kadar ödenmesi halinde tahsil edilecek olan Yİ-ÜFE faizinin yarısı tahsil edilecektir. Ayrıca taksitler halinde ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde hesaplanan katsayı da tahsil edilmeyecektir. Faizin yarısının alınması ve katsayı hesaplaması yapılmaması peşin ödemelerde yapılandırmayı daha da avantajlı hale getirmektedir.

25 KASIM TARİHİNE KADAR BAŞVURULAR YAPILMALI

 

Bu güne kadar gerek yapmış olduğumuz ziyaret ve toplantılarda gerekse vergi dairelerine başvuran mükelleflerimizin göstermiş olduğu yoğun ilgiden memnunuz. Bizde Orhangazi Vergi Dairesi Başkanlığı olarak mükelleflerimizi bilgilendirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Kanunun getirdiği imkânlardan yararlanmak isteyen mükelleflerimizin başvurularını 25 Kasım 2016 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvuruların bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden internet aracılığı ile yapabilirler.”
Bu haber 1299 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:04:15 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.