Hürriyet Mahallesi'nde gece eğitimleri

Hürriyet Mahallesi'nde gece eğitimleri

12 Kasım 2016 Cumartesi 13:00

Orhangazi Hürriyet Cami’nde gece eğitimleri başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatı tarafından başlayan eğitimleri cami imamı Cemil Öner tarafından veriliyor.

 Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yatsı namazından sonra yapılan eğitimlere katılım oldukça yüksek. Kur´an-ı Kerim öğrenme, namaz sürelerinin ezberlenmesi ve dini bilgilerin öğretildiği eğitimlere herkes davet edildi. Eğitimler hakkında bilgi veren Cemil Öner; İnsanlara din hakkında sahih bilgi sunarak onları aydınlatmakla görevli olan Diyanet İşleri Başkanlığı, bu işi tamamen bilimsel bir yaklaşımla ele alıp gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Başkanlığımız, halkımızın yaygın din eğitimi ihtiyaçlarına ilişkin taleplerinin önemli bir kısmını, Kur’an kursları ve yaz Kur’an kursları aracılığıyla karşılamaya çalışmaktadır. Bu kurslarda yürütülen din eğitimi ve öğretimi faaliyetlerinin daha etkin ve verimli hale getirilmesi için çalışmalar devam etmektedir. Çeşitli nedenlerle Kur’an kurslarına devam etme imkânı bulunmayan vatandaşların zaman zaman din eğitimi taleplerini Başkanlığımıza ve Müftülüklerimize ilettikleri bilinmektedir. Bu çerçevede Başkanlığımız, vatandaşların artan bu din eğitimi taleplerini yeterli ölçüde karşılamak amacıyla Kur’an kursu bulunmayan veya bulunup da kapasite, öğretici sayısı, çalışma saatleri ve benzeri nedenlerle ihtiyaca cevap veremeyen yerlerde yaygın bir din eğitimi faaliyeti olarak “Camilerde Kur’an Öğretimi” projesini başlatmıştır. 11 Ocak 2010 tarihinden itibaren ‘Camilerde Kur’an Öğretimi’ kursları başlatılmış olan programa Hürriyet camii cemaati olarak açmış olduğumuz sınıflara cami cemaatimizin iştirak etmesi bizleri memnun etmektedir dedi.
Bu haber 1595 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:37:55 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.