Yurt ihalesi Salı günü

Yurt ihalesi Salı günü

12 Kasım 2016 Cumartesi 14:27

Orhangazi’de huzurevi binası olarak tasarlanan daha sonra atıl durumda kalan huzurevi binası, öğrenci yurduna dönüştürülüyor. Daha önce Orhangazi Belediyesi tarafından milli eğitim bakanlığına tahsisi yapılan Nadır yolu üzerindeki binanın yurt binasına dönüştürülmesi ile ilgili inşaat ihalesi, 15 kasım Salı günü Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılacak. 

Orhangazi’de 2004-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Korkusuz döneminde huzurevi binası olarak tasarlanan ve belli bir aşamaya kadar inşaatı tamamlanmasına rağmen daha sonra atıl vaziyette kalan huzurevi binası öğrenci yurdu oluyor. Orhangazi Belediyesi’nde meclis kararı ile daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’na devri yapılan binanın öğrenci yurduna dönüştürülmesi ile ilgili çalışmalar son aşamaya geldi.

SALI GÜNÜ İHALESİ YAPILIYOR

 

Huzurevi binasında yapılacak tadilat ve inşaat çalışmaları için Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Kasım Salı günü inşaat ihalesine çıkıyor. Salı günü yapılacak olan ihaleden sonra yüklenici firma, bina ile ilgili tadilat ve yeni inşaat çalışmasını tamamlayıp binayı öğrenci yurduna dönüştürecek. Yeni yurt binasının 2017-2018 Eğitim öğretim yılına da yetiştirilmesi planlanıyor.  
Bu haber 1594 kez okunmuştur.
Kategori:
17.2.2019 03:37:41 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.