Orhangazi TSO'dan müjde!

Orhangazi TSO'dan müjde!

16 Aralık 2016 Cuma 10:16

Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere hayata geçirilen 'Nefes Kredisi' başvuruları başladı.

Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere hayata geçirilen ´Nefes Kredisi´ başvuruları başladı.

Küçük e orta ölçekli işletmelerin faydalanabileceği ´Nefes kredisi´ için başvurular başladı.

OTSOÜYELERİNİN YANINDA

Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Ergün Efendioğlu, nakit akışının çok önemli olduğu bu günlerde KOBİ’ler için ´Nefes Kredisi’nin can suyu olacağını söyledi. KOBİ ve oda üyelerinin krediye erişimi için TOBB ve Orhangazi TSO olarak kaynak aktardıklarını, bunun karşılığında Denizbank ve Ziraat Bankası´nda üyelerin kullanımına sunulmak üzere düşük faizli kredi fonu yaratıldığını kaydetti.

Bu amaçla, Oda üyesi KOBİ´lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere Ziraat Bankası, Denizbank ve Orhangazi TSO arasında gerçekleştirilen çalışmalarla protokol yapıldı.

KREDİNİN YÜZDE 85’ İNE KGF KEFALETİ

Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacak. Kredinin brüt faiz oranı aylık yüzde 0,825, yıllık yüzde 9,90. Kredi azami limiti 50 bin TL. Kredinin teminatı yüzde 85 oranında Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile kalan yüzde 15´lik kısım ise ilgili bankanın mevcut kredi teamülleri çerçevesinde şekillenecek.

BAŞVURULAR ZİRAAT BANKASI VE DENİZBANK’ A

Orhangazi TSO KOBİ üyelerinin “Nefes Kredisi´ne” başvurabilmeleri için Odalarından ´TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir´ ibaresini içeren faaliyet belgesi alarak Ziraat Bankası ve Denizbank’ a başvurabilecekler.

Protokol gereği, kredi değerlendirme sürecinde Odaların kredi onayına ilişkin herhangi bir etkisi ve referans olma durumu bulunmayıp, kredi talepleri tamamıyla bankaların ve kredi garanti fonunun, başvuru yapan firma hakkında yapacakları değerlendirmelere göre sonuçlanacak.

 

 
Bu haber 1153 kez okunmuştur.
Kategori:
23.3.2019 18:34:22 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.