2017'nin ilk eğitimi GTSO'da

2017'nin ilk eğitimi GTSO'da

16 Ocak 2017 Pazartesi 12:55

Gemlik Ticaret ve Sanayi odası ilklerin odası olmaya devam ediyor.

Gemlik Ticaret ve Sanayi odası ilklerin odası olmaya devam ediyor. 1 Ocak 2017 itibariyle Türkiye´de bir ilk olarak Elektronik Belge Yönetim Sistemine geçen oda, KOSGEB ile birlikte 2017´nin ilk girişimci adayları eğitimini de başarı ile tamamladı.

KOSGEB Bursa Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Akdağ  ve Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt  tarafından imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü ile iş kurmak isteyenlere bir fırsat tanındı. Bu kapsamda, 2017 yılı içerisinde Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 1.si düzenlenen eğitim başarı ile tamamlandı.

Deneyimli Eğitmen Cüneyt Örkmez’in  katkıları ile tamamlanan eğitimle birlikte , girişimci adayları tüm sorularına cevap buldular.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan ve sertifika alan girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 50.000 TL’lik hibe ve 100.000 TL’lik faizsiz kredi imkânından faydalanabilecekler.

Gemlik Ticaret ve Sanayi odasından yapılan açıklamada; "bu güne kadar odamızda toplamda 15 UGE eğitimi düzenledik ve 450 gencimize iş imkanı sağladık. Gençlerimizin önünü açacak , ticaret hayatına yeni kan kazandıracak , istihdama katkı sağlayacak eğitimlerimiz devam edecektir" denildi.

 

Açıklamada  iş fikri olan, iş kurmak isteyen vatandaşlarımızın GTSO AKADEMİ sayfasından diğer eğitimler hakkında bilgi alabilir , eğitimlere ücretsiz katılabilirler denildi.
Bu haber 913 kez okunmuştur.
Kategori:
22.2.2019 10:19:28 
Yorum bulunamadı.
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.