CHP basınla buluştu

CHP basınla buluştu

25 Ocak 2017 Çarşamba 11:30

'Anayasa maddelerini tek tek anlatacağız'

CHP ilçe yönetimi basın mensuplarına kahvaltı verdi. Referandum sürecine girildiğini aktaran ilçe başkanı Sevim Turan, ´Halkımıza anlatılmayan açıklanmayan anayasa maddelerini tek tek okuyarak anlatacağız´ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Orhangazi ilçe teşkilatı yerel basın mensuplarını ağırladı. İlçe Başkanı Sevim Turan´ın ev sahipliği kahvaltılı basın toplantısında gündeme dair açıklamalar yapıldı. Turan, geçte olsa 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´nü kutlayarak söze başladı. 

Araştırmacı gazeteciliğin öncülerinden Uğur Mumcu´nun 24 Ocak 1993 tarihinde katledilişinin, 24 Ocak 2001 tarihinde öldürülen Ali Gaffar Okan´ı ve kanserden ölen İsmail Cem´i anan Turan, referandum sürecine yönelik konuşurken; ´CHP ilçe yönetimi olarak referandum sürecine girdiğimizi biliyoruz. Bu bir hükümet olma  sorunu değil hanedanlığının tekrar geri gelmesi sorunu. Bunun farkındayız ve halkımıza anlatılmayan açıklanmayan anayasa maddelerini tek tek okuyarak anlatacağız.  İşimiz zor biliyoruz ama biz daha zorlarını başarmış bir milletin mensubuyuz.´ dedi.  

 

Basın mensuplarının yeni atanmış olmasına rağmen görevden alınan gençlik kolları başkanı Mehtap Kurhan ve yönetimini sorması üzerine Turan, açıklamak istemediği bazı sorunlar olduğunu söyleyerek, yeni arayış içinde olduklarını söyledi.  
Bu haber 741 kez okunmuştur.
Kategori:
20.11.2018 04:09:35 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.