Akbulut, Ak Parti ilçe başkanının iddiasına yanıt verdi

Akbulut, Ak Parti ilçe başkanının iddiasına yanıt verdi

1 Şubat 2017 Çarşamba 10:41

Saadet Partisi ilçe başkanı Emin Akbulut, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya’nın iddiasına yanıt verdi; Cevabımızı sandıkta vereceğiz.

Saadet Partisi ilçe başkanı Emin Akbulut, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya’nın iddiasına yanıt verdi; Cevabımızı sandıkta vereceğiz.

 

Saadet Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Emin Akbulut’tan Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya’ya yanıt gecikmedi. Mustafa Kaya’nın referandumda partisi ‘HAYIR’ dese bile Milli Görüş camiasının sandıkta elini vicdanına koyarak ‘EVET’ diyeceğini iddia etmişti. Mustafa Kaya; Saadet Partisi İlçe Başkanı Emin Akbulut’u yakinen tanıdığını ve Akbulut’un da bu referandum da oyunu ‘EVET’ olarak değiştireceğini umduğunu ifade etmişti.Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya’nın bu iddiasına Saadet Partisi İlçe Başkanı Emin Akbulut’tan yanıt gecikmedi. Akbulut yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi. Milli Görüşü menfaatleri uğruna terk etmeyen, savunan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yolunda ilerleyen gönüldaşlarımızın referandumda gerekli cevabı vereceğine inanıyoruz. Biz Saadet Partisi olarak her zaman ülkemizin birlik ve beraberliği noktasında yer aldık. Biz Saadet Partisi olarak ‘Başkanlık Sistemi’ne karşı değiliz. Biz 18 maddenin içerisinde yer alan güçler ayrılığının yok edilmesine, Cumhurbaşkanı’nın tarafsızlığının kaybolmasına, Başkan yardımcısı ve bakanların gensoru olmadan, denetlenmeden seçilmesine meclisin yalniz yürütme tarafindanfesh edilmesine karşıyız. Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, siyaseti bir kenara bırakıp niyet okumaya başlamıştır. Biz Milli Görüşçüler olarak savunduğumuz davamızı hiçbir zaman satmadık. Genel Merkezimizin aldığı kararları, koltuk uğruna, makam ve mevki uğruna değiştirmedik. Milli Görüş camiası olarak dün hangi davayı savunuyorsak bugünde aynı davamızı savunuyoruz.

 

Toplumu kutuplaşma yolunu seçmelerine çok üzülüyorum ıktidarın ve muhalefetin yapması gereken bir masaya oturup Orhangazimizdeki sorunları nasılçözeceklerini düşünmeyip evet mi Hayır mı ya artışmaktadırlar. Aynı durum ülkenin  problemleri için de geçerlidir. TBMM´nin bunca sorunu bırakıp Evet ve hayır lazaman öldürmesini yadırgıyorum. Herkesin sağduyuya davet ediyorum.
Bu haber 783 kez okunmuştur.
Kategori:
19.12.2018 19:51:36 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.