İş dünyasına çağrı

İş dünyasına çağrı

9 Şubat 2017 Perşembe 12:21

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına Orhangazi TSO ‘dan tam destek geldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısına Orhangazi TSO ‘dan tam destek geldi.

 

TOBB’un organize ettiği Türkiye Ekonomi Şurası, M. Rifat Hisarcıklıoğlu’un ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Mehmet Şimşek ve Nurettin Canikli, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Maliye Bakanı Naci Ağbal´ın katılımıyla TOBB İkiz Kuleler´de gerçekleştirildi. Orhangazi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Efendioğlu; “  Dünya ekonomisinde yaşanan bir takım gelişmeler ve Döviz kurundaki artışla beraber ekonomimizde yaşadığımız sıkıntıların çözümü için, bu dönemde bizlerinde Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizden geleni yapma gayretinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ülkemizde ve Dünyada yaşanan ekonomik daralmaya karşı birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek iç piyasadaki hareketliliğin artırılması için bir dizi tedbirler alınıp çalışmalar yapılıyor. Devletimiz işverenin istihdamını arttırması için önemli teşvik paketleri açıkladı. Ayrıca istihdam seferberliği için üst kuruluşumuz olan TOBB ile bir dizi çalışmaları oda olarak birlikte yürütüyoruz. Başlatılan istihdam seferberliği, hem işsizlere hem de firmalarımıza maddi destekler sağlıyor. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın, Türkiye Ekonomi Şurası’nda TOBB üyelerine hitaben, "Her bir üye bir kişiyi istihdam etse 1,5 milyon yeni iş alanı, yeni aş anlamına geliyor” dedi. Bizlerde Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın ifadelerine sonuna kadar katılıyoruz. İstihdam ekonomimizi de canlandıracak en önemli tedbirlerden biri. Açıklanan bu teşvikler ve desteklerden sonra, 2017 yılında biz özel sektör temsilcilerine de istihdam sağlama konusunda görevler düşüyor. İşletmemizde istihdam ettiğimiz her çalışan, ekonomimize de büyük bir hareket getireceğine inanıyorum’’ dedi.

 

 




Bu haber 744 kez okunmuştur.
Kategori:
18.10.2018 15:33:50 
Yorum bulunamadı.
bursa güvenlik sistemleriantalya transferbursa web tasarımorhangazi haberkontrol vanası matbaa merdanelerimerdane
Copyright © 2010 Ajans Orhangazi. Tüm Hakları Saklıdır.Haber ve fotoğraflar kaynak gösterilerek dahi izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.